“Diktatör dediklerin ülkeye demokrasiyi getirdiler”

Atatürkçü Düşünce Derneği Bolu İl Başkanı Elfaz Temiz geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduktan sonra sert açıklamalar yapan AKP İl Başkanı Nurettin Doğanay'a tepki gösterdi. Temiz, Doğanay'ın açıklamasını mesnetsiz ve ibret verici bulduğunu söyledi.

“Diktatör dediklerin ülkeye demokrasiyi getirdiler”

HABER: SEMİH BAYKAL

Cumhuriyet Halk Partisi'nin son kurultayında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında sert sözler söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu hakkında geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Baş savcılığına suç duyurusunda bulunan AKP İl Başkanı Nurettin Doğanay adliye çıkışında “Söz konusu diktatörlükse CHP Genel Başkanı, önce kendi partisinin geçmişiyle yüzleşmek zorundadır. Eğer diktatör arıyorsa diktatörlerin hepsi orada mevcuttur" şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Nurettin Doğanay'ın bu açıklamasına karşılık dün bir basın açıklaması gerçekleştiren ADD Bolu İl Başkanı Elfaz Temiz; Doğanay'ın kastettiği, isim vermemesine rağmen Cumhuriyetimizin kurucuları Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve rahmetli İsmet İnönü'dür. Nurettin Doğanay şunu çok iyi bilmelidir ki o iki isim aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi'nin de kurucuları genel başkanlarıdır. Sizin haddinize mi düşmüş bu ülkenin Kurucusuna, Cumhuriyeti ve Demokrasiyi bizlere hediye eden kahramanlara diktatör demek?” dedi.  

SİZ KİMSİNİZ?

Mustafa Kemal Atatürk, kendisine Amerikan tipi Başkanlık Sistemi sorulduğunda "Amerikan sistemini memleketimizde tatbik etmeyi hiç hatırıma getirmedim. Sistemsiz ve kanunsuz tarzda Reis-i Cumhurlukla Başvekaleti birleştirmeyi düşünmedim ve düşünecek adam olmadığım milletçe malumdur" der. Yine "TBMM'de bana ne kadar karşı koyan olursa olsun, o meclis Büyük Türk Milletinin temsilcisi olduğu sürece bana lazımdır. Ben, milletin adamıyım" der.

İkinci Cumhurbaşkanımız Rahmetli İsmet İnönü'ye gelince "Ülkemizde çok partili sistemi hayata geçirelim'' diyen ve bunu uygulamaya koyan ve ondan sonraki ilk seçimde de yenilgiye uğrayan İnönü'dür.

Evet Nurettin Doğanay bey, diktatör dediğin bu iki insan hem bu ülkeyi kuran insanlar hem de ülkeye demokrasiyi getiren insanlardır. Bugün sizler o demokrasi sayesinde siyasi parti oldunuz, hükümet oldunuz, ülkeyi yönettiniz, bunlar da yetmedi onların kurduğu bu Laik, Demokratik Cumhuriyeti de yok etmeye uğraşıyorsunuz. Onlar eğer diktatör olsaydı siz bugün iktidar olmayı bırakın mahalleye muhtarı bile olamazdınız.

ÖNCE HALKA HESAP VERİN

Sizler Atatürk' ün koyduğu "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" ilkesinden saptıktan sonra bu ülkenin başına neler getirdiğinizin farkında mısınız?

Her gün bir, iki, üç, beş şehit cenazeleriyle insanlarımızı alışır hale getirdiniz. Bizim, kanlı Ortadoğu'nun karanlık bataklığında ne işimiz vardı? Ülkemizi hükümetleriniz dönemlerinde tüm komşu ülkelerle kanlı bıçaklı ettiniz. Siz önce bunun hesabını halkımıza verin. Bırakın Atatürk'le İnönü'yle uğraşmayı. O işler sizin boyunuzu çok aşar. Siz, başkalarına laf yetiştirmeyi bırakın ülkenin bu düştüğü bu kaostan çıkmanın yollarını arayın.

Anayasayı metazoru ile değiştirerek kuvvetler dengesini bozup Parlamenter Rejimi yıkarak hiçbir ülkede emsal olmayan bir dikta rejimi kurmaya uğraşıyorsanız bu millet size o imkanı hiçbir zaman vermeyecektir. Bizler Atatürkçü Düşünce Derneği olarak ve Türk Milleti olarak hiçbir zaman size bu rejimi yıktırmayacağız o hayal ve düşlerinizden bir an evvel ayrılmanızı tavsiye ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 17:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
CHP'li
CHP'li - 5 yıl Önce

arkadaş utanıyorum yenim ederim. chp'de il başkanı yok mu? hiç mi sesi çıkmaz, kimdir nedir necidir ne iş yapar? yapmak istemiyorsan ayrılır, partinin önünü açarsın. yetti ama

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124