Doğanay “Yaralar sarılacak“

Hortum felaketi yaşayan ve evleri zarar gören Göynük ilçesi Çaylak Köyü Seferler Mahallesi sakinlerine geçmiş olsun ziyaretinde bulunan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; "Felaketi duyar duymaz ilgili kurumlarla koordine olarak en kısa sürede vatandaşlarımıza ulaştık. İlk olarak barınma sorunu çözerken, bu sabah itibariyle de AFAD ekiplerimiz gelerek hasar tespitinde bulundular. Ankara'yla yapacağımız gerekli girişimlerle zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını mutlaka saracağız" dedi.

Doğanay “Yaralar sarılacak“

HABER: KASIM ŞAHİN

Geçtiğimiz akşam iftar saatinde dolu yağışı sonrasında başlayan ve yaklaşık 3 dakika süren hortum sonrası maddi zarara uğrayan Göynük ilçesi Çaylak Köyü Seferler Mahallesi sakinlerini ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, en kısa sürede yaraların sarılacağını söyledi.

Beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, Göynük AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Demiröz, İl Genel Meclisi Üyeleri Mustafa Bayraktar ve Mümtaz Altınbaş ile felaketi yaşayan Çaylak Köyü'nü ziyaret eden Doğanay, köy muhtarı ve vatandaşlarla görüştü.

Hortum sırasında yaşadıkları korkuyu ve daha sonra yaşadıklarını anlatan vatandaşlar, zarar gören ev ve samanlıkların onarımı için kendilerine destek olunmasını istediler.

AFAD ve İl Özel İdaresi kanalıyla afetzede köy halkına nasıl yardımda bulunacakları noktasında İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer'le de durum değerlendirmesi yapan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay yaptığı açıklamada; "7 hanesi bulunan Çaylak Köyü Seferler Mahallesi’nde saat 20:00’da dolu yağışı sonrasında başlayan ve 3 dakika devam eden hortum sonrasında evlere 3 ev, 3 kümes, 2 ahır ile elektrik trafosu zarar gördü. Mahallede bulunan caminin minaresi yıkıldı. İlk olarak vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Rabbim daha büyük felaketlerden hepimizi korusun. Can kaybının olmaması sevindirici tarafı. Devletimiz güçlüdür. AFAD zaten gerekli hasar tespitlerini yaptı. Ankara'da da yardım konusunda biz de üzerimize düşeni yapacağız ve yaralar en kısa zamanda saracağız" dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer de köy sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletirken, İl Özel İdaresi olarak da yaşanan afet sonrası yaraların sarılması için üzerlerine düşenleri yapacaklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124