Dünya’nın karavanı gelecek

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) arasında Bolu’nun da bulunduğu 38 ilde, Türkiye’nin Karavan Park Haritasını oluşturarak alternatif turizmi harekete geçirmeyi hedefliyor.

Dünya’nın karavanı gelecek

Haber: Erdal Tanrıverdi

Türkiye’de turizmi canlandırmak için harekete geçen MÜSİAD, Karavan Park Projesi kapsamında, aralarında Bolu’nun da yer aldığı 38 ilde ‘Türkiye’nin Karavan Park Haritası’nı oluşturmak için kolları sıvadı. Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle derneğin üstlendiği proje için belirlediği illerde çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Konya, Kilis, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Sakarya, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Van ve Trabzon potansiyel iller olarak seçildi.

İlimiz merkez ve ilçelerinde karavan park olabilecek araziler hakkında bilgi alış verişinde bulunduklarını belirten MÜSİAD yetkilileri, korona virüs ile karavan turizmi sürecinin başladığını söyledi. Karavan turizmiyle ilgilenen 6 milyon misafirin Türkiye’ye gelmesi için çalıştıklarını anlatan MÜSİAD yetkilileri, “Türkiye’de karavan turizmi ihtiyacının artması üzerine bir proje başlatıldı. Dernek olarak Türkiye’deki karavan turizmini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Karavancılarımız, Türkiye’ye geldiği zaman yaklaşık günlük 200 dolar civarında bir harcama yapacak. Bu geliri Bolu dahil 38 ilimize çekmek istiyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle ’Türkiye’nin Karavan Park Haritası’nı oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan da projeyi yakından takip ediyor. Projeyi bu sene tamamlayarak, ülkemize gelir kaynağı oluşturacağız" dediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolulu
Bolulu - 9 ay Önce

Yönetimi feshedilen Bolu Müsiad'ta çalışma nasıl yürütülüyor, bu araştırılmalı.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124