Durmak yok çalışmaya devam

Durmak yok çalışmaya devam

Kıbrıscık belediye başkanı Kemal Aktaş 7 yıllık hizmet döneminde ilçenin adeta yeniden doğduğunu söyledi.   Kıbrıscık belediye başkanı Kemal Aktaş göreve geldikleri 2004 yılından bu yana birçok hizmetin...

Kıbrıscık belediye başkanı Kemal Aktaş 7 yıllık hizmet döneminde ilçenin adeta yeniden doğduğunu söyledi.

 

Kıbrıscık belediye başkanı Kemal Aktaş göreve geldikleri 2004 yılından bu yana birçok hizmetin altına imza attıklarını söyledi.2011 yılının Mart ayı sonunda 7. yıllarını tamamladıklarını söyleyen Aktaş; “ İlçemizin konumu ve coğrafi koşullarının güçlüğü hizmet alanımızdaki çalışmaları zorlaştırmakla birlikte, halkımızın bize vermiş olduğu güç ile hizmetlerimize devam etmekteyiz. Geçen 7 yıl içerisinde ilçemizde küçümsenemeyecek hizmetlerin yapıldığına inanmaktayız.”dedi.

Bolu-Kıbrıscık yolu projesini uzun uğraşıları sonucunda 2006 yılında programa aldırdıklarını hatırlatan Aktaş; “Çalışmalar istediğimiz gibi gitmese de şu ana kadar 9 km'lik yol çalışması tamamlanarak bilhassa kışın ulaşımı zorlaştıran önemli virajlar kaldırılmış oldu.2011 yılı Ocak ayında 5 km'lik bir ihale daha yapılmış olup Çökeler Köyünün yakınlarından Yayla Çayırı tarafında ilerleyecektir. Hava şartları müsait olduğunda ihaleyi alan firma çalışmalara başlayacaktır.2006 yılında 2 km'lik bariyer çalışması 2010 yılında 1,5 km bariyer çalışması Karayolları 4.Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılarak, tehlike arz eden yerlerin bir bölümünde önlem alınmış oldu. YİBO'ya 300 kişilik bir yurt yapımı, ÇPL yurdunun yenilenmesi, Alan Grup Köylerinin sulama göletinin ihalesinin yapılması, Hayvansal Gübre Fabrikasının yapılması ilçemize kazandırdığımız önemli yatırımlardır.” Şeklinde konuştu.

 

Verdiğimiz sözleri tek tek tuttuk

Aktaş sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bu güne kadar geçen 7 yıl içerisinde turizme yönelik 10 adet dağ evinin yapılması, altyapı çalışmaları, ilçe merkezindeki yollarımızın sıcak asfalt ve kilitli parke taşı ile döşenmesi, yaya kaldırımlarımızın yenilenmesi, yeni parkların yapılması, ağaçlandırma çalışmaları, içme suyu kaynaklarımızın güçlendirilmesi, 8 dairelik kaloriferli sosyal konut yapılması, futbol sahamızın çimlendirilmesi ve tribünümüzün yenilenmesi, araç filomuzun güçlendirilmesi, Belediyemize ait binaların ve umumi tuvaletlerin bakım ve onanını vb. çalışmalar yapılmıştır.İlçemiz için dün olduğunu gibi bugünde çalışmaya devam edeceğiz”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.