Düzce Üniversitesi ve Bolu İl Tarım arasında protokol

Düzce Üniversitesi (DÜ) Orman Fakültesi, Bolu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile çeşitli iş birliği konularını içeren üç protokol imzaladı.

Düzce Üniversitesi ve Bolu İl Tarım arasında protokol

Haber: Aysun Beykoz

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Orman Fakültesi Dekanlığı'nda gerçekleştirilen iş birliği protokollerini, fakülte dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Bolu İl Şube Müdürlüğü adına ise İl Şube Müdürü Serpil Uysal imzaladı. Protokoller, Bolu il sınırları içerisinde bulunan "Akdoğan ve Rüzgarlar Ebe Çamı Tabiatı Koruma Alanı", "Kökez Çok Yaşlı Göknar Ormanı Tabiatı Koruma Alanı" ve "Bolu Kale Fındığı Tabiatı Koruma Alanı"nın kaynak değerleri envanter-araştırma ve izleme programının geliştirilmesi için yapılacak faaliyetleri ve Ar-Ge çalışmalarını kapsıyor.

Tarafların yükümlülükleri ve sorumluluklarının belirlendiği protokollerde Orman Fakültesi, tüm uzmanlık gerektiren çalışmaların bilimsel temellere dayalı olarak yürütülmesinden ve çalışma alanında araştırma yapacak uzmanların temin edilmesinden sorumlu olacak. Ayrıca Orman Fakültesi çalışma kapsamında formatı belirlenen bilimsel çalışma raporunu, haritaları ve veri tabanını 153 gün sonunda; idareye, kurumsal bir yapı değişikliği olması durumunda ise Doğa Koruma ve Milli Parkları temsil eden kuruma teslim edilecek.

Bolu İl Şube Müdürlüğü ise kendi bünyesinden bir personeli bu çalışmalar çerçevesinde görevlendirecek. Çalışma alanına yönelik 1/25.000 ölçekli sayısal topografik haritalar ile arazi çalışmalarında kullanılacak araçların temini sağlanacak.

Bolu İl Şube Müdürlüğü, envanter-analitik etüt ve sentez aşaması sonrası, çıktılarına ilişkin bilgilendirme ve değerlendirme amacıyla bilim otoriteleri ve bilim insanları, tabiatı koruma alanının temsilcileri, kurum/kuruluşların temsilcileri ve proje koordinasyon ekibi veya arazi ekipleri ile toplantı düzenleyecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124