Eğitim gönüllülerini tutabilene aşkolsun

Eğitim gönüllülerini tutabilene aşkolsun

TEGV’in İl halk kütüphanesinde düzenlediği sergi büyük bir ilgi gördü. Türkiye Eğitim Gönüllüleri vakfının Bolu’ya gelmesinde büyük pay sahibi olan Bolulu İşadamı Şerafettin...

TEGV’in İl halk kütüphanesinde düzenlediği sergi büyük bir ilgi gördü. Türkiye Eğitim Gönüllüleri vakfının Bolu’ya gelmesinde büyük pay sahibi olan Bolulu İşadamı Şerafettin Erbayram “Bizler Bolu’nun daha yaşanabilir bir kent olmasını istiyoruz. Çocuklarımızın kendilerini yetiştirmelerine katkıda bulunmak bizleri çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri vakfı Bolu Şubesinin yaz etkinlikleri kapanış şenliği İl Halk kütüphanesinde gerçekleştirildi. TEGV Bolu il temsilcisi Zeynep Burcu Şahiner 1-8.sınıfta okuyan ilköğretim okulu öğrencilerinin kişisel becerilerini arttırmak ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyleyerek; “6 haftalık çalışma sonrasında afişler ve duyurularla ulaştığımız öğrencilerimiz ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak adına birbirinden güzel görsel materyaller geliştirdiler ve hünerlerini resim ya da el-işi yoluyla gösterdiler. TEGV Bolu’da yeni bir kurum olmasına rağmen Türkiye’de oldukça köklü bir geçmişi var. TEGV’ in kurulması için o ilde bir eğitim dostu’nun başvuruda bulunması gerekiyor. Bolulu işadamı Sayın Şerafettin Erbayram bu çağrıyı yaparak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Bolu’da kurulmasını sağladı. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Daha sonra konuşan Şerafettin Erbayram ise Bolu bağışçılar vakfı olarak Türkiye eğitim gönüllüleri vakfı ile sıkı bir bağlarının olduğunu vurgulayarak; “ Kendilerinin Bolu’da bir temsilcilik açmasını temin ettik. Eğitim gönüllüleri vakfı çocuklarımızın okul saatleri dışında zamanlarını bilgiyle geçirmelerini amaçlayan bir vakıf. Bunun ilk örneklerini başarıyla veriyor. En güzel gelişmelerden birisi çok güzel bina olan Gülezler konağında belediyemizin eğitim gönüllüleri vakfına bir köşe tahsis etmesidir. İnşallah en kısa zamanda oraya taşınacaklar. Biz Bolu’da daha yaşanabilir bir kent olgusu olarak yola çıktık. Çocuklarımızın güzel ellerde kendilerini yetiştirmelerine katkıda bulunmayı bizlerde seviyoruz. Bu konunun ilk olması açısından Zeynep kardeşimiz güzel bir işle iştigal ediyor. Zeynep kardeşimizin de Bolu’yu iyi tanıması eğitim gönüllüleri için büyük bir avantaj olacaktır. TEGV Bolu’ya çok faydalı işler yapacaktır.”diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.