Emekli Maaşı 10 Bin Liradan Az Olan Tüm Vatandaşları Kapsıyor! Maaşa Ek En Düşük 4.500 TL Nakit Destek Ödenecek! Detaylar Netleş

Emekli Maaşı 10 Bin Liradan Az Olan Tüm Vatandaşları Kapsıyor! Maaşa Ek En Düşük 4.500 TL Nakit Destek Ödenecek! Detaylar Netleş

SSK, Bağ Kur, Emekli Sandığı veya EYT ile yeni emekli olan tüm SGK emeklilerine maaşa ek ödemeler başladı. Temmuz zammı ve bayram ikramiyesi öncesinde hesaplar geçecek. O bankadan duyuru geldi!

Türkiye’de milyonlarca emeklinin ve memurun gözü kulağı Temmuz ayında yapılacak zamlara çevrilmiş durumda. Özelikle son dönemde artan hayat pahalılığından en çok etkilenen kesim olan emeklilerin nakit sıkıntısının da farklı destek ödemeleri ve refah payı gibi maaş ek oranlarla desteklenmesi hedefleniyor.

Emeklilere yönelik zam çalışmaları devam ederken, bir yandan da emeklinin nakit ihtiyacını giderek farklı destek ödemeleri de gündeme geliyor. 10 bin liraya kadar emekli maaşı alanlara özel Garanti BBVA’dan ödemeler yapılacak.

EMEKLİLERE ÖZEL NAKİT PROMOSYON FIRSATI

garanti-bbva-tedarikci-portali-hizmete-basladi-1.jpg

Milyonlarca SGK emeklisine maaşına göre özel nakit destek ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Bir yandan emekliye yönelik devlet destekleri devam ederken, diğer yandan emeklilerin banka promosyonlarından da yararlanması sağlanıyor.

Garanti BBVA’dan yapılan duyuruya göre en düşük emekli maaşı alanlara özel ödemeler de yapılacak. Emekli maaşı 3.500 TL’ye kadar olan emeklilere 4.500 TL, 3.500 TL ile 7.500 TL arasında olan emeklilere 5.250 TL, 7.500 TL ile 10.000 TL arasında olan emeklilere 6.750 TL ve 10.000 TL üzerinde olanlara 7.500 TL nakit promosyon ödemeleri yapılacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

garanti-konut-kredisi-3.jpg

Emekli maaşını 3 yıllığına taşıyan veya emekli maaşını 3 yıl boyunca Garanti BBVA’ya taşımayı taahhüt edenlere 7.500 TL’ye kadar nakit ödemeler yapılacak. SGK tarafından belirlenen koşullar çerçevesinde ödemeler gerçekleştirilmektedir. Bunun için maaş taşıma işlemlerinin yapılması gerekiyor.

1 – 31 Mayıs 2023 tarihleri arasında geçerli olan kampanya kapsamında tüm emekli vatandaşların başvurularını yapmaları gerekecek. Ayrıca EYT kapsamında yer alan ancak prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara ise avantajlı faiz oranları ile EYT kredisi de sağlanacak. Garanti BBVA üzerinden vatandaşların başvurularını yaparak maaş taşıma işlemi sonrasında 7.500 TL’ye kadar nakit, 1.000 TL’ye kadar bonus seçenekleri de verilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.