En fazla çocuğa ulaşan proje

En fazla çocuğa ulaşan proje

Kurucusu piyano sanatçısı Ozan Çoban ve proje ortağı Avukat Hakan Yazıcı olan “Müzikli Söyleşiler” Bolu’da.

Haber: Ceylan Beykoz

5 Mart 2015 yılından günümüze kadar düzenlenen etkinliklerle, yurt genelinde 29 ilde 36 Bin 184 çocuğumuza ulaşarak benzer projeler arasında “en fazla çocuğa ulaşan proje” ünvanı ile 2020 yılında dünya rekoruna imza atmıştı. Bu proje Bolu’da da uygulanacak.

Klasik müziği, çalgıları, bestekarları, dönemleri, gerçek kültür mirasımız olan Türk bestekarlarımızı ve çok sesli yerel ezgilerimizi, özellikle imkanı olmayan çocuklarımıza ulaştırmayı hedefleyen proje, 10 Haziran 2023 Cumartesi günü saat 15:00’da Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’inde sanatseverlerle buluşacak. “Ozan Çoban Piyano Sınıfı” öğrencileri, İstanbul, Yalova ve Bolu’dan katılım sağlayacak ve ilk defa eserlerin seslendirilişini çocuklarımız üstlenecek. Güzel Sanatlar Lisesi Piyano Öğretmeni Gülay Çoban, Güzel Sanatlar Lisesi Viyolonsel Öğretmeni Gökhan Köse ve Vokalist Özge Acar, projeye konuk sanatçı olarak katılarak destek verecekler.

2.png

OZAN ÇOBAN PİYANO SINIFI VE TÜM DÜNYADA GEÇERLİ SERTİFİKALAR

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nden mezun olan Ozan Çoban, aynı zamanda 2003 yılından beri seçilmiş öğrencilerine bilgilerini aktarıyor ve uluslararası sertifika programları sınavları için çocuklarını hazırlıyor. Çoban, “2003 yılından beri öğrencilerimle çalışıyorum. Üç yıl önce İstanbul’dan Bolu ilimize göç ettim ve burada da öğrencilerim ile çalışmalarıma devam etmekteyim. Öğrencilerim ile piyano, solfej, müzik teorisi, müzik tarihi ve armoni konularında çalışmalar yürütüyoruz. Aynı zamanda uluslararası geçerliliği olan “London College of Music” sınavlarına hazırlanıyoruz. Yaşamlarımıza renk katan birer hobi gibi görünseler de aslında enstrüman eğitimlerinin, bilinçli ve çok açılı düşünme ve duygusal dünyamızı zenginleştirmede katkıları tartışılmaz. Hem akademik çizgiyi koruyarak donanımımızı kuvvetlendirme hem de uluslararası sertifika programları ile başarılarımızı belgeleme yolunda adım adım ilerliyoruz.”

1.png

BAYRAĞI ÇOCUKLAR ALIYOR

“Müzikli Söyleşiler projesi ise 2015 yılından beri yürüttüğümüz ve 29 ilde 36 Bin 184 çocuğumuza ulaştığımız, eğitim odaklı, bol etkileşimli, açıklamalı dinleti düzeninde sahnelenen projemiz. Etkinlik boyunca bestekarlar ve eserler hakkında temel bilgileri seyirci ile paylaşıyor ve eserleri canlı olarak seslendiriyoruz. Amacımız nitelikli müziğin yaygınlaşmasını sağlamak ve dünya vatandaşı olmayı özümsemiş bir toplum olma yolunda çocuklarımızın yaşamlarına katkıda bulunabilmek. 10 Haziran 2023 Cumartesi günü saat 15:00’da Bolu ilimizde Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde düzenlenecek Müzikli Söyleşiler etkinliğinin düzeni ise biraz farklı. İlk defa Ozan Çoban Piyano Sınıfı öğrencileri; Umut Acar, Kayra Efe Göktaş, Naz Çeliker, Elif İpek, Hasan Mete İpek, Timur Biçer, Esra Lüleci, Ege Anıl Altun, Kenan Sunal ve Sena Kılcan sahneyi yönlendiriyor olacaklar. Eserler ve bestekarlar hakkında bilgileri sanatseverler ile paylaşacak ve eserleri canlı olarak seslendirecekler. Konuk sanatçılarımızın katılımı ise programa ayrı bir renk ve zenginlik katacak. Yarının kaderini belirleyecek olan çocuklarımıza bu sorumluluk bilincini aşılamanın oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Çoğaldıkça güçlenecek ve nitelikli müziğin yaygınlaşmasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz. ‘’ Dedi.

Bolu Güzel Sanatlar Piyano Öğretmenimiz Sayın Gülay Çoban, Bolu Güzel Sanatlar Viyolonsel Öğretmenimiz Sayın Gökhan Köse, vokalistimiz Sayın Özge Acar, bu sorumluluğu yüksek motivasyon ve istekle kabul eden değerli öğrencilerim başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürü borç bilirim. Daha güzel bir dünya için el ele” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.