Engellilerin boş vaatler yerine Somut projelere ihtiyacı var

CHP Bolu Merkez ilçe başkanı Faruk İyigün CHP olarak engelliler ile ilgili somut anlamda projeler geliştirdiklerini çözüm önerilerini 8 Aralık’ta düzenleyecekleri etkinliklerle kamuoyu ile paylaşacaklarını...

Engellilerin boş vaatler yerine Somut projelere ihtiyacı var

CHP Bolu Merkez ilçe başkanı Faruk İyigün CHP olarak engelliler ile ilgili somut anlamda projeler geliştirdiklerini çözüm önerilerini 8 Aralık’ta düzenleyecekleri etkinliklerle kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

 

CHP Bolu Merkez ilçe başkanı Faruk İyigün 3 Aralık Dünya engelliler gününün yaklaştığını söyleyerek “Bu önemli gün, Bolu’da da farklı etkinlikler ve ziyaretlerle kutlanacak, halkımızın dikkati bir nebze olsun engellilerin sorunlarına çekilecek.” Dedi.”Ne yazık ki tüm sözlere ve çıkartılan sözde kanunlara rağmen engelli hak ve hizmetleri açısından Türkiye’miz Avrupa’dan ve dünyadan, Bolu’muz ise Türkiye’de fark yemiştir” diyen İyigün;”Buna rağmen asla umutsuz olmadık, elimizden geldiğince engellilerimizin sorunlarına gerek basın önünde gerekse yaptığımız çalışmalarla çözüm önerileri getirmeye çalıştık. Tabi ne yazık ki bu alan siyasetçilerin şov yapmasına çok müsait bir konu. Toplumumuzun hassasiyetinin olabildiğince sömürüldüğü, halkımızın bir güzel söze bile temiz yüreğiyle itibar gösterdiği bir sorunlar yumağı. Şu da bir gerçek ki Bolu’da ve Türkiye’de engellilerin sorunları, sadece engelliler ve ailelerinden öte, toplumun talebi olmadan çözülemez. İlimiz için konuşmak gerekirse, öncelikle halkın ve iş adamlarımızın duyarlı olması, konuya ilgi göstermesi, çözüm için gerekli tüm dinamikleri harekete geçmeye zorlaması şarttır.” Şeklinde konuştu.

 

 

Halkımıza çözüm üretmek için söz verdik

 

CHP Bolu Merkez ilçe başkanı Faruk İyigün; “Bizler CHP olarak 1. Engelli ve Aileleri buluşmamızı Ağustos ayında gerçekleştirmiş, halkımızın sıkıntılarını çok iyi anladığımızı göstermiş, konunun peşini bırakmayacağımıza söz vermiştik. Şimdi sıra söz verdiğimiz gibi bir ileri adım daha atmaya geldi. 8 Aralık Cumartesi günü, Turizm Kültür Müdürlüğü Salonunda engelli ve ailelerimizi davet ederek, onlara yaşadıkları sorunların çözülebileceğini, bunun çok da zor olmadığını örneklerle göstermeye geldi.Asla konuyu siyasileştirmeden, basit palavralarla, şovlarla göz boyamadan, ne kadar derdimiz varsa açık ve net olarak paylaşmaya geldi.Halkımızın desteğiyle çektiğimiz bir çağrı videomuz var. Basınımızdan ricamız bu videomuzu halkımızla gerek televizyonlarınızda, gerekse internet sitelerinizde paylaşmanız. Sokağa çıkamadığı için evinde hapsolan, bu alandaki geri kalmışlığımızdan dolayı sosyal hayata karışamayan tüm engellilerimize ulaşmak hepimizin görevi. Biz o gün halkımıza salt siyaset değil, sadece çözüm üretmek için söz verdik. Şimdi sıra hep birlikte toplumumuzun her kesimine, her Bolu’luya engellilerin sorunlarını anlatmaya, ilgilerini çekmeye geldi.”biçiminde konuştu.

 

Duyarlı halkımızı bekliyoruz

 

CHP Bolu Merkez ilçe başkanı Faruk İyigün sözlerini şu şekilde tamamladı;”Çağrı videomuzda görüldüğü üzere engellilere dair çalışmalarında uluslar arası başarıyı sağlamış, Antalya ve Çankaya Belediyelerinden Belediye Başkan Yardımcıları ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanları katılacak, ailelerimizin o gün bizlere ileteceği sorunların nasıl çözüldüğüne dair açıklamalarda bulunacaklar. Yani konuşma sırası, sorunu yaşayanlarda olacak. Zira dünya artık kaldırım rampalarını geçmişken, yollarında çıkış rampası olup iniş rampası olmayan, kot farkından dolayı dükkânlara rahatça girip çıkamadığı, çalışmaların yapım esnasında engelli kullanımını önemsemeyen, halkla iletişime dair herhangi bir çalışma yapmayan, bir iki ufak tefek kurstan başka engellilerle proje gerçekleştirmeyen, grevde bulunduğu süre zarfında yasal yükümlülüklerini yerine getirmemiş ve bunun gibi daha birçok sorunun sayılabileceği bir ilde yaşamaktayız. Biz 8 Aralık günü çözüm önerilerimizin de ötesinde, ürettiğimiz, başardığımız çözümlerle Turizm Kültür Müdürlüğü salonunda orada olacağız. Bu yüzden iş adamlarından inşaatçılara kadar tüm bileşenlerden haklı taleplerimizi orada paylaşacağız. Tüm duyarlı halkımızla 8 Aralık saat 12:30’da görüşmek dileğimizle.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124