Engelsiz Derneklerinden Bolu'da bir ilk

Köroğlu Engelsiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, ZİÇEV Bolu Şubesi Yönetim Kurulu ve Türkiye Sakatlar Derneği Bolu Şubesi ilk kez 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Valilik izniyle yasal olarak saat 11.00’da Anıta çelenk koyma töreninin ardından bando eşliğinde Protokolle ve Vatandaşlarla Belediye Meydanına kadar bir yürüyüş gerçekleştirecek.

 Engelsiz Derneklerinden Bolu'da bir ilk

Haber: Semih BAYKAL

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde gerçekleştirecekleri yürüyüşle ilgili Köroğlu Engelsiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şeyda Ay, Dernek Başkan Yardımcısı Hakkı Gürsoy ve Türkiye Sakatlar Derneği Bolu Şubesi Başkanı Hümeyra Çilkara Durkut Basın toplantısı yaptı.

 

Basın toplantısında Ay şunları aktardı; " Türkiye Sakatlar Derneği Bolu Şube Başkanı, ZİÇEV Bolu Şubesi yönetim kurulu ve Köroğlu Engelsiz Sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği yönetim kurulu olarak 3 Aralık Dünya Engelliler günün de bir değişiklik yapmak istedik. Valilik izniyle yasal ilk kez Bolu'da engelli yürüyüşü yapacağız. Halkımızla, protokolle beraber Çarşamba günü saat 11'de Anıta çelenk koyma, akabinde bando eşliğinde Belediye meydanına yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Herkesi bu yürüyüşe bekliyoruz. O gün bir bütün olmak zorundayız. Çünkü bir sloganımız var. Gelin yılda bir kez eşit olalım diye. İşte o gün hep birlikte yürüyelim. Şimdiden 3 Aralık Dünya engelliler gününün herkese kutlu olmasını temenni ediyoruz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 11:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet Ali KIVRAK
Muhammet Ali KIVRAK - 7 yıl Önce

#engelsiz bolu için,türkiye için 3 aralık çarşamba günü saat 11:00 de anıtparkta buluşalım.#
"ya hepimiz engelliyiz ya hiçbirimiz”

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124