Erbakan Bolu'da anılacak

27 Şubat 2011 yılında vefat eden Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan vefatının 5'inci yıl dönümünde Saadet partisi Bolu İl Başkanlığı tarafından 25 Şubat- 26 şubat tarihleri arasında düzenlenecek etkinliklerle anılacak. düzenlenecek etkinliklerle ilgili Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Çetinkaya parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Erbakan Bolu'da anılacak

Haber: Semih BAYKAL

 2011 yılında vefat eden Genel Başkanları Prof. Dr. Necmettin Erbakan için düzenleyecekleri anma etkiliği hakkında bilgiler veren Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Çetinkaya şunları söyledi; " Bilindiği gibi Saadet Partimiz Milli Görüşün tek temsilcisi ve 47 yıldır  Türkiye ve Dünya Siyasetinde "milli" olma özelliğiyle bu aziz millete en hayırlı hizmetleri yapmış olan siyasi bir harekettir. Bu hareketi  47 yıl evvel başlatan, Türkiye'de adil bir düzen Dünya'da da İslam birliğinin kurulması için 42 yıl mücadele veren liderimiz, Prof.Dr.Necmettin Erbakan 2011 yılı 27 Şubat günü Saadet Partimizin Genel Başkanı olarak vefat etmiştir.Vefat yıldönümünde onu rahmet ve minnetle anıyor,Milli Görüşçüler olarak Saadet Partimizin öncülüğünde 26 Şubat -4 Mart tarihleri arasını Erbakan Haftası olarak kabul ediyoruz. Bilindiği gibi O Milli Görüşün iktidar olduğu dönemlerde Kıbrıs Zaferi,  Ağır Sanayi hamlesi,Denk Bütçe,özellikle dar gelirlilerin yüzünü güldürecek başarılı icraatleriyle bu milletin kalbinde taht kurmuş müstesna bir liderdir." diye söyledi.

"BUGÜN YAŞANAN OLAYLARI 20 YIL EVVELİNDEN HABER VERMİŞ, BASİRETLİ BİR LİDERDİ"

Çetinkaya açıklamasının devamında; "Ayrıca bugün Ortadoğu da ve Türkiye'mizin Güneydoğusunda yaşanan olayları 20 yıl evvelinden haber vermiş, basiretli bir liderdi. Siyonizmin  ve Küresel Emperyalizmin büyük İsrail hedefine ulaşmak için Tüm İslam Ülkelerini ve özellikle Türkiye'yi anarşi ve iç savaş ortamına sürüklemek olduğunu deşifre etmiştir.Buna karşı olarak da İslam Birliği'nin mutlaka kurulmasını savunmuştur.Savunmakla kalmamış, büyük mücadeleler sonunda 1997'de D-8'i yani İslam Birliği'ni kurmuştur. Maalesef halkımıza 'Onlarda hocanın talebeleri' diye algı yürütülen, 'Biz de Erbakan'ın yolundayız' diye demeçler veren AKP tarafından bu İslam Birliği projesi atıl ve işlevsiz bırakılmıştır" diye söyledi.  Eğer Türkiye'yi yönetenler bu projeyi faal hale getirselerdi.İslam Coğrafyası'nda bu acılar yaşanmayacak, özellikle Güneydoğu Bölgemizde yüreklerimizi yakan bu acı durum olmayacaktı. Zira D-8'in ilk iki umdesi İslam Ülkeleri arasında ve kendi içlerinde " Savaş Değil Barış,Çatışma Değil Diyalog" esasını teşkil ediyordu. Maalesef bu icraat işlevsiz bırakılınca bu bölgede ki güç ve imtiyaz, küresel güçlerin eline geçmiş,onlarda bölgeyi kan gölüne çevirmiştir" dedi.

25 ŞUBAT'TA KURAN ZİYAFETİ VE 26 ŞUBATTA FOTOĞRAF SERGİSİ

son olarak düzenleyecekleri anma etkinlikleriyle ilgili bilgiler veren Çetinkaya; "  Saadet Partisi olarak bizler onun açtığı bu bereketli yolda, onun hakiki talebeleri olarak, yolumuza büyük bir aşk, azim ve kararlılıkla devam ediyoruz. O'nu anmak ve anlamak adına bu haftada Bolu Teşkilatları olarak,25 Şubat Perşembe günü Öğle Namazı'ndan önce Merkez Yıldırım Beyazid Camiinde okunan hatimlerin duasını ve Kuran Ziyafeti programı ile 26 Şubat Cuma günü Saat 13.30'da Kadı Camii karşısındaki parti binamızın önünde fotoğraf sergisi açılışı programlarını gerçekleştireceğiz. Bu programlara tüm halkımızı davet ediyor.Herkese saadetler diliyoruz" diye bilgiler verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124