Ercoşkun “vatan şairini” andı

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun 27 Aralık 1936 tarihinde hayata veda eden İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm Yıldönümü ile ilgili olarak bir mesaj yayınladı.   AK Parti Bolu Milletvekili...

Ercoşkun “vatan şairini” andı

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun 27 Aralık 1936 tarihinde hayata veda eden İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm Yıldönümü ile ilgili olarak bir mesaj yayınladı.

 

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun Mehmet Akif Ersoy’un 76.ölüm yıldönümü ile ilgili olarak yazılı bir mesaj yayınladı. Ersoy’un her şeyden önce bir Osmanlı Cihan Devleti vatandaşı olduğunu vurgulayan Ercoşkun; “Bir cihan devletinin   hem ihtişamını görmüş, hem çözülmesini yaşamış, entelektüel çıtası yüksek bir aydındı. Örnek bir şahsiyet, iman ve ahlak sahibi bir kişi. Mert ve sarsılmaz bir karakter. Kur’an ahlakıyla ahlaklanan, ışığını Kur’andan alan, mükemmel, müstesna şairlerimizden biridir. O bakımdan çok mükemmel bir insandır. Türk milliyetçisi, yiğit bir memleket sever, Müslümanlara İslamı ve dünyayı yeniden okumaya çalışan; çıtası yüksek, entelektüel ahlak sahibi bir sanatçıdır Mehmet Akif Ersoy. Milletler, ard arda gelen nesiller, ülkelerine hizmet etmiş büyük şahsiyetleri, tarihlerinin önüne çıkmış kişileri unutmazlar, onların hatıralarını muhafaza eder ve zaman zaman anarlar, ruhlarını şad ederler. Bizim, Türk Milleti için İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif şüphesiz bu unutulmayacak şahsiyetlerden birisidir.Milli mücadele ruhu, milletimizin vatan sevgisi ve istiklal aşkı, en veciz ifadesini İstiklal Marşı’mızın mısralarında bulmuştur. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, azimle, inançla, büyük fedakârlıklarla yürütülen istiklal mücadelemizi, yazdığı muhteşem mısralarla destanlaştırmış ve ebedileştirmiştir. Bu düşüncelerle, vefatının 76. yıl dönümünde İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u saygıyla, rahmetle, şükranla anıyorum.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124