Ercoşkun, Bakan Soylu’dan imam istedi

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'te vatandaşların ibadetlerini eksiksiz yerine getirmelerini sağlamak üzere, Ramazan ayı boyunca camilerdeki imam açığını kapatacaklarını açıkladı. Ercoşkun, bu konuda gerekli desteği sağlamak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'dan bizzat söz aldığını bildirdi.

Ercoşkun, Bakan Soylu’dan imam istedi

Haber: Semih BAYKAL

Ercoşkun, mübarek 3 aylara girilmesinin ardından Ramazan ayında camilerdeki imam açığını kapatmak üzere çalışma gerçekleştirdi. Ercoşkun, Bolu İl Müftülüğü ve ilçe müftülükleri ile yaptığı istişareler sonrası, il genelinde imam açığı bulunan camilere din görevlisi görevlendirilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunduğunu bildirdi.

“CAMİLERİMİZDEKİ İMAM AÇIĞINI KAPACAĞIZ”

Ercoşkun, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif'te müminlerin ibadetlerini eksiksiz yerine getirmelerini sağlamak üzere, camilerdeki imam açığını kapatacaklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Mübarek 3 aylara girmenin sevinci ve mutluluğunu yaşadığımız bugünlerde, on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'i heyecanla beklemekteyiz. Türkiye'de en fazla cami bulunan illerinden biriyiz. Dolayısıyla camilerimizde kısmen de olsa din görevlisi noktasında açığımız söz konusu. Bolu İl Müftülüğümüzle birlikte Ramazan Ayı ve hatta Kurban Bayramı'nı da dahil ederek, camilerimizde eksiklikleri giderecek bir çalışma ortaya koyuyoruz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın desteğiyle Bolu İl Müftülüğü ve ilçe müftülükleri koordinasyonuyla bu çalışmayı gerçekleştireceğiz. Allah'ın izniyle vatandaşlarımıza ibadetlerini eksiksiz yerine getirme imkanı sağlayacağız ve bu noktada karşılaşılan sorunu ortadan kaldıracağız. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile gerekli görüşmeleri yaptık ve Sayın Bakanımız talebimizi prensip olarak onayladı. Allah'ın izniyle güzel bir Ramazan ayını hep birlikte eda etmeyi hedefliyoruz.”

Ercoşkun, açıklamalarının sonunda, on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif öncesi yapılan hazırlıklara katkılarından dolayı Bolu İl Müftülüğü ve ilçe müftülükleri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'ya Bolu halkı adına teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2016, 19:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pes
Pes - 5 yıl Önce

i̇mam açığımı var,inanmıyorum.isteye isteye imam mi istedin sayın vekil. vallahı pes! camiler ramazanda bile boş ve her camide bir sürü din görevlisi var,bilin istedim

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124