Ercoşkun işsizliğe el attı##hb_manset.gif

Ercoşkun işsizliğe el attı##hb_manset.gif

AK Parti Bolu Milletvekili aday adayı Ali Ercoşkun Astay firması tarafından Karacasu’ya inşa edilecek olan Jeo-Termal tesis ihalesinin iptal edilmesi yüzünden bolunun önemli bir istihdam kaybına uğradığını vurguladı. Ercoşkun;...

AK Parti Bolu Milletvekili aday adayı Ali Ercoşkun Astay firması tarafından Karacasu’ya inşa edilecek olan Jeo-Termal tesis ihalesinin iptal edilmesi yüzünden bolunun önemli bir istihdam kaybına uğradığını vurguladı. Ercoşkun; “İşsizliği çözmenin Bolu’daki en büyük yolu turizmdir. Kırmızı halı sererek karşılamamız gereken bir yatırımcıyı maalesef elimizden kaçırdık. Ben bugün yapmış olduğumuz çalışmaların bir anlam kazanması adına Astay firmasının sahibi olan Sayın Mesut Toprağı tekrar Bolu’ya davet ediyorum.”dedi.

 

AK Parti Bolu Milletvekili aday adayı Ali Ercoşkun Geçtiğimiz Pazar günü Ak Parti genel merkezinde 4 kişiden oluşan ve başkanlığını genel başkan yardımcısı Bülent Gediklinin yaptığı komisyonun mülakatlarını tamamlandığını söyledi. Ercoşkun; “Mevcut milletvekilleri dışında bütün aday adaylarımız ve benimde katıldığım mülakat süreci oldukça güzel geçti. Mülakattan çıkan bütün arkadaşlarımızın gayet mutlu olduğunu görmek bizim içinde sevindirici oldu. Güzel bir ortamda sıcak bir şekilde gerçekleşen bu mülakatlar neticesinde belirlenecek olan 3 aday kim olursa olsun bütün arkadaşlarımızın seçilen 3 aday etrafında kenetlenerek Ak partimizi yeniden hem bolu da hem de Türkiye’de iktidara getireceğinden hiçbir şüphemiz yoktur.”dedi.

 

Liste 8-9 Nisan gibi belli olur

 

Bundan sonraki süreçte oluşturulan komisyonun sayısının düşürüleceğini, belli bir elemeden geçeceğini ve kamuoyu yoklamalarının da desteği ile başkanlık divanı tarafından aday listelerinin netleşeceğini vurgulayan Ercoşkun; “8-9 Nisan gibi milletvekili adaylarımızın netleşeceğini düşünüyoruz.11 Nisan da yüksek seçim kuruluna son bildirim günü olduğu için bundan birkaç gün önce listelerin netleşmesi gerekiyor.35 aday adayımızın eşleri ve dostlarıyla bizlere katacağı enerjiyi sinerjiye dönüştürerek yapılan çalışmaların Ak Parti için yapılan çalışmalar olacağını düşünüyoruz. Ak Parti güzel işler yapıp güzel işler ortaya koydu ki bu kadar fazla insan bu hizmet yarışında ‘bende varım’ dedi. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte kişisel çalışmalar AK Parti’nin kurumsal yapısına ciddi mana da katkı yapacaktır. Bunu görmekten mutlu oluyorum.”diye konuştu.

Süper 0pt;"> 

İşsizliği Turizmle önleyebiliriz

Bolu’daki Turizm öznesi hakkında geçtiğimiz hafta CNN Türk programına konuk olduğunu vurgulayan Ercoşkun programda Bolunun avantajlarından bahsettiğini söyledi. Ercoşkun; “Bu avantajları kullanması durumunda Bolunun da 2023 hedeflerinden pay alması kaçınılmazdır. Bu süreçte yapamadığımız şeylerde var. Bolu geneline baktığınız zaman tüm Türkiye’deki işsizlik oranından Bolunun da bir miktar pay aldığını görüyoruz.% 11’ler seviyesinde seyreden işsizliği çözmek adına yeni adımların atılması gerekiyor. Bunun üzerine gitmek en doğru yoldur. İşsizliği çözmenin Bolu’daki en büyük yolu turizmdir. Bu süreçte yapamadığımız işlerden biri Karacasu’daki özel idareye ait arsaya kurulacak olan tesisle ilgili gerçekleşecek olan ihalesinin iptal edilmesidir. Bu bizim açımızdan üzüntü verici bir süreçtir” dedi. Yaşananlar neticesinde Bolu’nun inşaatı tamamlanmış bir tesisten mahrum hale geldiğine dikkat çeken Ali Ercoşkun; “Kırmızı halı sererek karşılamamız gereken bir yatırımcıyı maalesef elimizden kaçırdık. Ben bugün yapmış olduğumuz çalışmaların bir anlam kazanması adına Astay firmasının sahibi olan Mesut Toprağı tekrar Bolu’ya davet ediyorum. Karacasu bölgesinde yapılması gereken bu projenin Bolu’ya ne kadar değer katacağını herkes çok iyi bilmektedir. Hedeflediğimiz 20.000-25.000 yatak kapasitesine yönelik çok ciddi bir adım olması açısından turizm konusunda kendini Türkiye’ye hatta dünya’ya ispat etmiş olan Astay firmasının sahibi Sayın Mesut Toprağı tekrar bu yatırım noktasında Bolu’ya davet etmek istiyorum.”diye konuştu. Ercoşkun sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bu adım Bolu’daki Turizm değerleri açısından büyük bir önem arz ediyor. Bundan sonraki süreçte bu değerlerimizin Bolu’ya katacağı değerlerin hep birlikte çok daha iyi farkında olmamız lazım. Bolunun ileriye gitmesi için farkındalıkları ortaya koyabilmek gerekir. Bu çağrımız inşallah önümüzdeki günlerde yanıtsız kalmaz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.