Ercoşkun, “Kılıçdaroğlu yanlıştan dönmeli“

Ercoşkun, “Kılıçdaroğlu yanlıştan dönmeli“

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "15 Temmuz'da milletimizin canına kast eden hainlerin ve alçakların yargılandığı mahkeme salonlarında bugüne dek hiç görünmeyen Kılıçdaroğlu genel başkanlığındaki CHP'li vekillerin, bugün kalkıp o hainlerin ve alçakların şehit ettiği Bolulu polisimizin ailesini ziyaret etmesi ikiyüzlülüktür. Bu mübarek günlerde vatandaşımızı kışkırtarak sokağa dökmeye kalkışan Kılıçdaroğlu bir an önce yanlıştan dönmeli ve bu sorumsuzca harekete artık bir son vermeli" dedi.


Haber: BMA
AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına ilişkin yargı kararı karşıtı başlattığı ve Bolu il sınırları içerisinde sürdürdüğü yürüyüş hakkında birbirinden çarpıcı tespitler içeren açıklamalarda bulundu.
Milletvekili Ercoşkun, 'provokatif ve sorumsuzca yaklaşım' olarak nitelendirdiği yürüyüş için, "Bolu, siyasi bir parti liderinin son derece provokatif ve sorumsuzca yaklaşımı karşısında çok büyük fedakarlık gösteriyor. Bolu Valiliği ve güvenlik güçlerimiz bu noktada gereken her türlü güvenlik önlemlerini alıyorlar. Fakat sorumsuzca atılan bir adımda, Allah korusun, olabilecek en ufak olumsuzluk hem Türkiye'de infiale yol açabilir, hem de yurt dışında Türkiye aleyhine sonuçları beraberinde getirebilir. Hep beraber haber bültenlerinde izledik; 5 tane canlı bomba yakalandı. Allah korusun, bu canlı bombaların hedefi acaba neydi? Ne yapma hedefinde olduklarının tespit çalışmalarını emniyet güçleri sürdürüyor. Ama bu kadar önemli bir süreçten geçerken böylesine sorumsuzca adım atılmasını anlamak mümkün değil. 'Neye hizmet ediyorsun?' diye sorarlar adama" değerlendirmesinde bulundu.
"CHP'lilerin şehit ailesi ziyareti iki yüzlülüktür"
Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarının devamında, Kılıçdaroğlu genel başkanlığındaki CHP'li vekillerin 15 Temmuz gecesi milli irade mücadelesi verildiği anlarda darbe girişimcileri tarafından şehit edilen polis memuru Ozan Özen'in ailesine yönelik ziyaretini eleştirdi. 
Ercoşkun, ziyarete ilişkin tepkisini şöyle dile getirdi: "Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'da şehit düşen polisimizin ailesini Bolu'da ziyaret etti. Öyleyse, şunu önemle ifade etmek gerek; Silivri'deki Ergenekon ve Balyoz davaları duruşmalarında CHP'li vekilleri gördük. Bolulu polisimizin kanını akıtarak şehit eden hainlerin ve alçakların yargılandığı mahkemelerde de Kılıçdaroğlu'nu ve CHP'li vekilleri görmemiz lazım değil mi? Ama göremedik. Hem 15 Temmuz'a tiyatro diyeceksin, hem de kalkıp şehit ailesini ziyaret edeceksin. Bayram olması münasebetiyle ağır bir ifade kullanmak istemiyorum ama bunun karşılığı iki yüzlülüktür."
Ercoşkun'dan Kılıçdaroğlu'na çağrı
Açıklamalarının devamında, "Kemal Kılıçdaroğlu Bolu'dan geçinceye dek Bolu halkına sabırlar diliyorum" diyen Ercoşkun, ayrıca Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunarak, şöyle konuştu: "Anayasayı ayaklar altına alan bir yöntemle vatandaşı sokağa dökmeye kalkışan bu yanlıştan Kılıçdaroğlu bir an önce dönmeli. Elde adalet yazılı pankartla dolaşmak adaleti getirmez. Bir milletvekili, hele ki bir siyasi parti genel başkanı, siyasetini, hak arayışını Meclis çatısı altında Anayasal sınırlar çerçevesinde demokratik yöntemlerle gerçekleştirmeli. 
"Bu mübarek günlerde hataya artık bir son verilmeli" 
Birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı Ramazan ayında bu yürüyüşü başlatmak, bayram ile taçlandırılan bu mübarek günlerde halkımızı kışkırtmaya yönelik bu hata üzerinde ısrarcı davranmak hiçbir manevi değerle bağdaştırılamaz. 15 Temmuz gecesi sığınacak yer arayan, canı pahasına meydanlara dökülen millete sırt çeviren bu parti genel başkanını önce dürüstlüğe, ardından da bu hataya artık bir son vermeye davet ediyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.