ERCOŞKUN, RESMİ EVRAKLARLA KONUŞTU

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, CHP Bolu Milletvekilinin hakkındaki iddialarını resmi evraklarla yalanladı, ispat niteliğindeki evrakların tüm ayrıntılarını basınla paylaştı.

ERCOŞKUN, RESMİ EVRAKLARLA KONUŞTU
HABER: KASIM ŞAHİN

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, CHP Bolu Milletvekilinin hakkındaki spekülatif iddiaları karşısında, “CHP’li vekilin işgal ettiği milletvekilliği makamına ve Bolu kamuoyuna saygımdan dolayı şahsıma haksız ve mesnetsiz ifadelerle yönelttiği sorulara yanıt vereceğim” ifadelerini kullandı, CHP’li vekile açık ve net bir üslupla karşılık verdi.

“FETÖ’YE HİÇBİR TARİHTE ASLA YARDIM DA BULUNMADIM”

Milletvekili Ercoşkun, CHP’li vekilin FETÖ’ye yardımda bulunup bulunmadığı yönündeki sorusu karşısında, “Cemaate bugüne dek ne bir yardım topladım, ne de para yardımı yaptım” yanıtı verdi.

“MASUM OLDUĞUNA İNANDIĞIMIZ HERKESE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Milletvekili Ercoşkun, CHP’li vekilin “FETÖ’den gözaltına alınan ve tutuklanan isimler kendisinin arkadaşı çıkıyor” suçlamalarına ise, “Bizler arkadaşımızın suçsuz olduğuna inandığımız için, FETÖ ile hiçbir bağlantısının bulunmadığına inandığımız için sahip çıktık. Daha önce yaptığımız açıklamalarda da, doğruluğuna emin olduğumuz ve güvendiğimiz herkese sonuna kadar sahip çıkacağımızı ifade etmiştik. İşte bu gerekçeyle arkadaşımıza sahip çıktık. Tutuklananlar arasında masum olduğuna inandığımız herkese elbette ki sahip çıkacağız. Doğru bildiklerimizi dün olduğu gibi yarında dile getirmekten çekinmeyeceğiz” yanıtı verdi.

“YILLAR ÖNCESİNE UZANAN FETÖ KARŞITI AÇIKLAMALARIM ARŞİVLERDE YER ALMAKTADIR. CHP’Lİ VEKİLLE BU ARŞİVLERİ PAYLAŞABİLİRİM”

Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarının devamında, CHP’li vekil tarafından ortaya atılan ve kendisinin 17-25 Aralık sonrası FETÖ aleyhine hiç konuşma yapmadığı yönündeki haksız iddiasını yanıtladı. Ercoşkun, “CHP’li vekile söyleyeceğim şudur; Dershane krizi çıktığı andan itibaren gerek basın yoluyla, gerekse katıldığımız programlarda 100’den fazla açıklamamız oldu. Eğer CHP’li vekil arzu ederse, tüm bu açıklamalarımı içeren arşivlerimi kendisi ile paylaşabilirim. Herkesin malumudur ki; Meclis kürsüsünde muhalefet milletvekilleri eleştirir, iktidar milletvekilleri ise icraatları anlatır. Dolayısıyla Meclis kürsüsünde FETÖ’yü iktidar kanadından eleştirebilecek milletvekilleri grup başkanvekilleridir. Bunu da CHP’li vekilin iyi bir şekilde bilmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

“CHP’Lİ VEKİL AÇIKLAMARIYLA MİLLETİMİZE VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZE HAKARET ETMİŞTİR”

Ercoşkun, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “CHP’li vekil şahsımı haksız ifadelerle hedef aldığı son beyanında ayrıca, Milli İrade Meydanları için ‘sözde demokrasi meydanı’ nitelendirmesinde bulunmuştur. CHP’li vekil ayrıca, ‘demokrasiyi içine sindirmemiş insanlarla aynı karede olmam’ diyerek, 15 Temmuz gecesi darbeye dur demek üzere sokaklara çıkan milletimize ve bu uğurda canlarını feda etmiş şehitlerimize hakaret etmiş olmaktadır. CHP’li vekilin nazarında o gece Meclis’te CHP’yi temsil eden grup başkanvekilleri de acaba aynı kategoriye giriyor mu? Çünkü bu ifadelerle CHP’li vekil 15 Temmuz gecesi milli irade mücadelesi ortaya koymuş milletimize hakaret etmiş olmaktadır.”

“CHP’Lİ VEKİL YURTİÇİNDE VE YURTDIŞINDA FETÖ’CÜLERLE İŞ TUTANLARLA ŞAHSIMI KARIŞTIRMAYA KALKIŞMASIN!”

Ercoşkun, açıklamalarının devamında, yine CHP’li vekilin kendisine yönelttiği ‘Amerika’da Pensilvanya’yı ziyaret ettin mi?’ sorusunu açık ve net ifadelerle yanıtladı. Ercoşkun, şunları söyledi: “Kız kardeşim Amerika’nın New York kentinde yaşadığı için bazı zamanlarda Amerika’ya gittim. Ayrıca TBMM temsilcisi olarak Washington’da resmi temaslarda bulunmak üzere de Amerika’ya gittim. Bu ziyaretlerim dışında ne tek başıma, ne de heyet olarak Pensilvanya'ya gitmedim. Bunun dışında FETÖ mensuplarıyla ne yurtiçinde, ne de yurtdışında hiçbir seyahatim ya da bu örgüt mensuplarıyla bir fotoğraf karem söz konusu değildir. CHP’li vekil kendi kız kardeşine yaptığı ziyaretlerin bu tür yorumlanmasını acaba nasıl karşılar?”

“GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILAN TEK BİR KİŞİ BİLE ALİ ERCOŞUN REFERANSI İLE GÖREVE GELMEMİŞTİR”

Ercoşkun ayrıca, CHP’li vekilin Bolu'da gözaltına alınan, tutuklanan bürokratların Ali Ercoşkun referansı ile göreve atandıkları iddiasına yanıt vererek, “Bu iddialar tamamen asılsızdır ve iftiradır. Açık ve net şunu söylüyorum; Bugüne kadar görevden uzaklaştırılan bir kişi bile Ali Ercoşkun referansı ile göreve gelmemiştir. Aksini kimse iddia edemez” biçiminde konuştu.

ERCOŞKUN’DAN HAKKINDAKİ İDDİALARI RESMİ EVRAKLARLA ÇÜRÜTTÜ

Ercoşkun, açıklamalarında öne çıkan ifadelerinde, CHP’li vekilin “KY Yapı diye bir şirket var. Ali Bey bu şirketin ortağı mı değil mi? Ortağı olduğunu ben biliyorum. 17-25 Aralık’tan sonra cemaate yardım senedi diye 3 adet senet şirketin kayıtlarında çıkıyor” iddialarına yanıt verdi.

Ercoşkun, şöyle konuştu: “Bugün ortaokul çağındaki bir gencimiz dahi internet ortamına girerek, ticaret sicil gazetesine ulaşıp, iddia da yer verilen şirkette ortaklığımızın olup olmadığını rahatlıkla öğrenebilir. Ekte bulunan Ticaret Sicil Gazetelerinde görüleceği üzere KY Yapı şirketi ile kurulduğu tarihten buyana hiçbir ortaklığım söz konusu değildir. Bildiğim kadarıyla KY Yapı ortaklarının da FETÖ ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.”

Ercoşkun, basın açıklamasında Ticaret Sicil Gazetesi verileriyle KY Yapı’nın şirket bilgileri ve ortaklık durumunu gözler önüne sererek, kendisinin bu şirketle ilişiğinin bulunmadığını ispatlı bir şekilde ortaya koydu.

Ercoşkun, açıklamalarını şu sözlerle sonlandırdı "Bizim derdiğimiz kavga değildir, polemik yapmak değildir. Bizim derdimiz ülkedir, ülke menfaati üzerinedir. Öyle ki gün siyasi hesaplaşmalar günü değildir. Gün vatan günü, bayrak günü, millet iradesini kararlılıkla savunma günüdür.”

Fakat tüm bunlar CHP BOLU MİLLETVEKİLİ TANJU ÖZCAN'IN  FETHULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARININ VERDİĞİ OYLARLA MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİĞİ GERÇEĞİNİ SONSUZA KADAR DEĞİŞTİRMEZ.

SAYGILARIMLA.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2016, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124