Ercoşkun Sarıalan’da halkla buluştu

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun Sarıalan Köyleri Yayla Şenliği’ne katıldı. Ercoşkun köylülerin sorunlarını dinleyerek tek tek not aldı.

Ercoşkun Sarıalan’da halkla buluştu
 AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun , İl Başkanı Ömer Sayın ile birlikte  16 köyün ortaklaşa düzenlediği ‘Sarıalan Köyleri Yayla Şenliği’ne katıldı.Sarıalan bölgesinde bulunan 16 köy muhtarlığının ortaklaşa düzenlediği şenliğe yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Mevlid-i Şerif okumasıyla başlayan şenlik Sarıalan Lezzetleri yarışması ve halk oyunları gösterileriyle devam etti. Sarıalan Bölgesi köylerinin yoğun ilgi gösterdiği şenlikte Milletvekili Ali Ercoşkun vatandaşlarla bol bol sohbet ederek sorunlarını dinledi.

 

Sarıalan turizm ve tarımda ivme kazanacak

Şenliği organize eden 16 Köy Muhtarlarıyla da buluşan AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, muhtarların sorunlarını dinleyerek tek tek not etti. Köylerindeki sulama problemlerini ve bazı yaylalarda bulunan elektrik sıkıntıları Milletvekiline ileten muhtarlar bu konularda Ercoşkun’dan destek istediler. Milletvekili Ali Ercoşkun konuyla ilgili yaptığı açıklamada, öncelikle böylesine güzel bir organizasyonu ve birlikteliği sağlayan köy muhtarlarına teşekkür ederek; “Sarılalan Bölgesi hem turizm hem de tarım anlamında önemsediğimiz bir bölgedir. Maalesef ki geçmiş dönemlerden gelen bazı sıkıntılardan dolayı bu bölgeye yeterli yatırımlar yapılamamıştı. Fakat şimdi bitme aşamasına gelen Sarıalan Göleti sayesinde bu bölgenin sulama sorunu tamamen çözülecektir ve akabinde bu alanın turizme açılması için gerekli çalışmalar yapılacaktır” dedi.

 

Yaylalar aydınlanacak

Yaylalarda bulunan elektrik problemleriyle ilgili de açıklamalarda bulunan Milletvekili Ali Ercoşkun; “Yaylalardaki elektrik sıkıntılarından bilgimiz var ve bu konuda SEDAŞ yetkilileri ile gerekli girişimleri yaptık. Yaylalarımızın birçoğunun problemlerini çözdük. Kalan az miktardaki yaylaların elektrik problemi de çok kısa zamanda çözülecektir” diye konuştu. Bu tür organizasyonların Sarıalan Bölgesinin tanıtımına büyük fayda sağlayacağını dile getiren AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, bu konuda üzerlerine düşen ne varsa her zaman yapmaya hazır olduklarını belirtti.

  

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2013, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124