Ercoşkun yeni hedefleri anlattı

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun; TBMM Genel Kurulunda 2015 yılı Bütçe Kanun Tasarısı görüşmeleri sırasında AK Parti Grubu adına Başbakanlık Bütçesi üzerine konuşma yaptı. Ercoşkun; konuşmasında Türkiye’nin yeni hedefleri ve 2002’den bu güne olan değişimden bahsetti.

 Ercoşkun yeni hedefleri anlattı

Haber Merkezi

 Ercoşkun TBMM Genel Kurul Salonunda Milletvekillerini selamlamasının ardından; “Cenab-ı Hak’ka şükürler olsun ki 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana arka arkaya aynı iktidar döneminde yapılan 13’üncü bütçe görüşmelerini gerçekleştiriyoruz.”

“IMF kapısında 1 milyar dolar borç alabilmek için yatıp kalkan, avuç açan Türkiye vardı”

Ercoşkun; “Çok değil, sadece on üç yıl önce bir Anayasa kitapçığı fırlatıldı diye hem ekonomik hem de siyasi anlamda dibe vuran bir ülkede yaşıyorduk hepimiz. “Bir ay sonra memur maaşını nasıl veririz?” diye düşünen, IMF kapısında 1 milyar dolar borç alabilmek için yatıp kalkan, avuç açan, kendi içindeki problemlerle uğraşmaktan dünyada ne olup bittiğine duyarsız bırakın dünyayı üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanlarla çevrili bir ülke paradigmasına mahkûm ama en önemlisi gelecekten ümitsiz, dağ gibi problemler karşısında çaresiz bir ülke. Evet bu ortamda yapılan erken seçimle tek başına iktidara geldi AK Parti. Milletin içinden çıkan, milletle aynı duyguları, aynı heyecanı, aynı hassasiyetleri dünyaya, ülkesine, vatanına karşı aynı bakışı taşıyan birisi ve yol arkadaşları çıktı ve bugüne kadar çözülemeyen sorunlar bir bir çözülmeye, aşılamayan problemler bir bir aşılmaya başlandı.”

“Tankımızı, tüfeğimizi, topumuzu, füzemizi, savaş gemimizi, helikopterimizi, insansız hava aracımızı yapar hatta ihraç eder hâle geldik.”

Ercoşkun; “Gayrisafi millî hasılamız 230 milyar dolarlardan 800 milyar dolarların üzerine, ihracatımız 30 milyar dolarlardan 150 milyar dolarlara, Merkez Bankasındaki 23 milyar dolar paramız 130 milyar dolarların üzerine çıktı. IMF’ye olan bütün borcumuzu ödediğimiz gibi bir de üstüne borç verebilir hâle geldik. Yerli üretime, sanayiye verilen önemle millî tankımızı, tüfeğimizi, topumuzu, füzemizi, savaş gemimizi, helikopterimizi, insansız hava aracımızı yapar hatta ihraç eder hâle geldik.

“Tüm vesayetlere karşı dik bir duruş sergiledik.”

Ercoşkun; “Uygulanan mali disiplin sayesinde Avrupa Birliği ülkelerinin koydukları bütün kriterleri yerine getiren nadir ülkelerden birisi olduk. Yasakları yasaklayan uygulamaları, insanın sadece ve sadece insan olması sebebiyle hak ettiği ne kadar özgürlük varsa seçme şansı vererek bir bir hayata geçirdik. Tüm vesayetlere karşı dik bir duruş sergiledik. İnsan hak ve hürriyetleri ve tam anlamıyla demokrasi yolunda bütün zincirleri kırdık, kırmaya da devam ediyoruz.”

“Yalova’da yaşananlar meselenin gerçekten de “ağaç meselesi” olmadığını net bir şekilde ortaya koyuyor.”

Ercoşkun; “Tabii, bütün bunlar güllük gülistanlık bir ortamda olmadı. Darbe planları, balans ayarları, tüm alanlardaki vesayetçi yapının karanlık baskıları gölgesinde oldu bu gelişmeler. Hatta öyle bir noktaya gelindi ki yüzde 5’lerin altına düşen faiz oranları, üçüncü havaalanı, üçüncü köprü, nükleer tesis anlaşmalarının ve dünya çapında buna benzer birçok başarılı projenin açıklandığı bir ayda birdenbire ortalık yakılıp yıkılmaya başlandı. “Mesele ağaç meselesi değil” sloganıyla asıl maksadın ne olduğu apaçık ortaya çıkan olaylar zinciriyle, Türkiye’nin elde ettiği tüm bu kazanımlar bir anda yok edilmeye kalkışıldı. Bugünlerde Yalova’da yaşananlar meselenin gerçekten de ağaç meselesi olmadığını net bir şekilde ortaya koyuyor aslında. Yetmedi, 17 ve 25 Aralık darbe girişimleri, vesayetin hangi kurum çatısı altında olursa olsun bu ülke için en büyük tehdit olduğunu gösterdi hepimize. Tüm bu gelişmelerden sonra, geçmişte her biri bir kriz ortamı olabilecek değişimler yaşandı. Yerel seçimlerle, milletimiz yaşananların farkında olduğunu bir kez daha gösterdi dosta düşmana. Sonra, üç bin yıllık medeniyet tarihimizde ilk defa, milletimiz, herhangi bir aracı olmadan cumhurun başını yani devlet başkanını seçti.”

“Sabreden zafere ulaşmıştır.”

Ercoşkun; “Asil duruş sergilemek, kalbinde, gönlünde gerçeklerin kor ateşini muhafaza etmek tarihin hiçbir döneminde kolay olmamıştır. Dik duruş sabır gerektirir, azim gerektirir, zorluklara tahammül gerektirir ama biz bir şey biliyoruz, sabreden zafere ulaşmıştır.”

“Türkiye’nin 2023, 2053, 2071 vizyonu ve hedefleri doğrultusunda üstün başarılar temenni ediyorum.”

Ercoşkun; “Bugüne kadar Başbakan olarak tüm bakanlıkların koordinasyonunu sağlayan, sadece ülkemizde değil tüm dünyada yeni bir soluk, yeni bir bakış, yeni bir ümit meydana getiren, Türkiye’mizin değişim dönüşümünün, itibarının mimarı Recep Tayyip Erdoğan, devlet başkanı olarak milletimize hizmet etmeye devam ediyor. Kendisine Başbakan olarak vermiş olduğu hizmetlerden dolayı şükranlarımızı arz ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın göreve başlamadan önce AK Parti Genel Başkanlığını devrettiği ve akabinde Hükûmeti kurma görevini verdiği Başbakanımız Profesör Doktor Ahmet Davutoğlu’na ve çalışma arkadaşlarına, yeni Türkiye’nin 2023, 2053, 2071 vizyonu ve hedefleri doğrultusunda üstün başarılar temenni ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 16:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali bulut
ali bulut - 7 yıl Önce

hedefleri falan bıraksın da bolu da yapılmayan yatırımları takip etsin ankara da daha bir adliye binası temelini atamadı milletvekili seçildiği ilde millet onu takip ediyor merak etmesin seçim geliyor nasıl olsa.

tamer edinç
tamer edinç - 7 yıl Önce

yeni bir sanayi sitesini bolu muza yaptıramadınız,yeni bir adliye binası yaptıramadınız,400 yataklı hastane yapılacak dediniz yapmadınız bolu halkı bunları biliyor ve kulaktan kulağa konuşuyor sanmayın ki bu halk uyuyor seçim yaklaşıyor eminim halk sizin bu gerçekleşmeyen vaatlerinizi göz önüne alarak oyunu kullanacaktır bunu bilin.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124