Erdoğan dini siyasete alet ediyor##hb_manset.gif

Erdoğan dini siyasete alet ediyor##hb_manset.gif

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her gittiği yerde Bolu’da ki Karakadı Camisinin İsmet Paşa döneminde ahır yapıldığını söylediğini, bunun koca bir yalandan ibaret olduğunu ifade...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her gittiği yerde Bolu’da ki Karakadı Camisinin İsmet Paşa döneminde ahır yapıldığını söylediğini, bunun koca bir yalandan ibaret olduğunu ifade etti. Oran “ Bu tür iftiralarla halkın manevi duygularıyla oynamak gerçekten büyük günahtır. " dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, siyaseti halk için yapacaklarını belirterek, "Bugün her konuda biz Türkiye'nin sorunlarına talibiz ve çözüm konusunda da iddialıyız ve rakip tanımıyoruz" dedi. Gaziantep'te muhtarlarla bir araya gelen Oran, "Öncelikle Sayın Başbakanı eleştirerek sözlerime başlamak istiyorum. Bir kandil günü olmasına rağmen Sayın Başbakan maalesef miting meydanlarında yalan beyanlarına devam ediyor. Dini siyasete alet ediyor. Daha evvel bunu Yozgat'ta söylemişti, buna cevap vermedik. Dün tekrar Isparta'da bunu söyledi; 'Bolu ilindeki Karakadı Camisi İsmet Paşa döneminde ahır yapıldı' dedi. Bu koca bir yalan. Bu cami 1600'lere dayanan çok eski bir cami. Ben, Bolu'yu çok iyi tanıyorum. 1944'te meşhur Bolu depremi oluyor, Bolu yerle bir oluyor. Caminin de minaresi yıkılıyor. Sonra bu cami öncelikle bir erzak deposu, sonra kütüphane olarak kullanılıyor. Sonra onarılıyor, 1999 depreminde cami tekrar yıkılıyor. Bu tür iftiralarla halkın manevi duygularıyla oynamak gerçekten büyük günahtır. " dedi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Seçim meydanlarında dokuz yılın hesabını, işsizliği niye çözemediğinin hesabını vermesi gerektiğini belirten Oran, "Sayın Başbakan bunları yapmıyor, sürekli olarak hakaret ediyor. Bir başbakanın ağzından, anamuhalefet partisinin liderine 'alçak, ahlaksız, edepsiz' lafının çıkması son derece çirkin" diye konuştu.

Başbakan’ın siyaset üslubunu reddediyorum
Hopa'da ciddi olaylar olduğunu, orada yaşananlarla ilgili diğer illerde protestolar yapıldığını ifade eden Oran, "Orada da yine CHP suçlanıyor. Bu da yalan, insafsızlık. Çünkü CHP'nin iki tane belediye başkanı, Sayın Başbakanı Batum'dan gelirken sınır kapısında ellerinde çiçeklerle karşıladılar ama Sayın Başbakan geldi olaylar oldu... 'BDP ile provoke ettiler, ortak' diyor. Araştırdık; Artvin'de, Hopa'da BDP partisinin binası yok, üyesi yok. Siyaseti ahlaklı, etik ve insanlara hizmet için, halkın sorunlarına çözüm üretmek için yapmamız lazım. Ben öncelikle böyle bir siyaset anlayışını, siyaset üslubunu reddediyorum ve kınıyorum. " dedi.

 

Genel merkez akademi gibi çalışıyor

Genel merkezlerinin bir "akademi" gibi, 60 konuyla ilgili çalışmalar yaptığını, bir yandan saha çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Oran, "Bugün her konuda, her alanda biz Türkiye'nin sorunlarına talibiz ve çözüm konusunda da iddialıyız ve rakip tanımıyoruz, diyoruz. Türkiye'deki sorunlar, bunun içinde Kürt sorunu diyelim, Güneydoğu sorunu diyelim, sosyal devlet sorunu diyelim, eğitimden sağlığa kadar ekonomi diyelim, her sorunla ilgili öncelikleri etüt ettik, şu anda bunlarla ilgili çözüm projelerimiz ve programlarımız var ve iktidar olduğumuz ilk 100 gün içinde gölge kabinemiz belli. Bu gölge kabinemizin hangi alanda hangi çalışmaları eylem planı olarak ilk 100 gün içinde yapacağı belli. Böyle bir hazırlık içinde seçimlere gidiyoruz. Biz halk için siyaset yapacağız. "şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.