Erdoğan il başkanlarını topluyor

Erdoğan il başkanlarını topluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan il başkanlarını yarın Ankara’da topluyor. Toplantının ana gündem maddesi il ve ilçe kongreleri ile önümüzdeki süreçte izlenecek strateji olacak. Toplantıya ilimizi temsilen İl Başkanı Doğanay başkanlığında bir heyet katılacak.

Haber; Aysun Beykoz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ve yarın AK Parti'de mesai yapacak. Bugün AK Parti'nin merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nu (MKYK) toplayacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın da partinin ana kademe, kadın ve gençlik kollarının il başkanları ile bir araya gelecek. Böylece Cumhurbaşkanı Erdoğan,1052 gün sonra il başkanlarına yeniden seslenecek. AK Parti kongre süreci de 4 Temmuz'dan itibaren başlayacak.

Konuya ilişkin olarak görüşlerini aldığımız Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Üç yılı sonra Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız sıfatıyla il başkanları ve yerel teşkilatları kabul edecek.  Burada önümüzdeki dönemde izlenecek stratejiler belirlenecek. Planlamaya göre, AK Parti'nin olağan kongreleri belde, ilçe ve il sırasıyla gerçekleştirilecek. Belde ve ilçe kongreleri üç ay içinde tamamlanacak. Sonraki üç ayda il kongreleri yapılacak. Böylece bu yılsonuna kadar tüm kongreler bitmiş olacak. Bir ilde kongreler yapılırken, önce ana kademe belirlenecek. Sonrasında kadın ve gençlik kollarının kongreleri düzenlenecek. Kongrelere, Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımız programları elverdiği ölçüde katılacak. Biz iki makama da il kongremiz adına davetimiz yapacağız” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.