Eski Belediye Başkanı İnegöl’den “taş” açıklaması

Eski Belediye Başkanı İnegöl’den “taş” açıklaması

Geçen dönem Mudurnu Belediye Başkanlığını yapan Mehmet İnegöl, belediyeye ait taşları, işlettiği konağın yolunda kullanıldığı yönünde çıkan haberlere ilişkin açıklamada bulundu. İnegöl, kullanılan taşların, kendi bilgisinin dışında kullanıldığı savundu.

Haber: C. Kutay Aykan

Bolu’da yerel internet sitelerinde çıkan haberler üzerine eski Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, açıklamalarda bulunarak, kendisi hakkında karalama yapıldığını belirterek, şu açıklamada bulundu: “İnternet sitesinde 09.06.2023 tarihinde “Akıllara Durgunluk Veren Olay” Mudurnu Belediye Başkanı Belediye’ye ait taşların peşine düştü bakın Belediye’nin taşları nereden çıktı “ başlığı ile yayınlanan haberde olayın gerçekleşme şekli gizlenmek suretiyle; Mudurnu Belediyesi’ne ait taşların benim bilgim ve talimatım dahilinde bir kişi tarafından bulunduğu yerden alınarak işletmekte olduğum Bökesoylar Konağı’na götürüldüğü izlenimi yaratılmıştır. Söz konusu haber, geçmişte Mudurnu Belediye Başkanı olmam ve gelecek seçimler için adaylığımı açıklamam nedeniyle olayın çarpıtılması, bir kısmının gizlenmesi suretiyle yansıtılmıştır; siyasi kişiliğimi karalamak suretiyle yıpratmak amacına matuftur”

BİLGİM DIŞINDA KULLANILDI

Olay gerçekte bu şekilde gelişmemiştir. Ben olay günü işletmekte olduğum konağın girişinde bulunan taşların deforme olmuş kısımlarının değiştirilmesi için Mudurnu Belediyesi’ne taş döşeme işi müteahhitliğini yapan kişinin çalışanı Kerem Koç ile anlaştım ve deforme olmuş taşların daha önce satın almış olduğum ve konağın merdiven altında bulunan taşlarla değiştirilmesi talimatını verdim. Kerem Koç adlı kişiye çalışma alanını teslim edip, kullanacağı taşların konaktaki yerini gösterdikten sonra konaktan ayrıldım. Konağa döndükten kısa bir süre sonra kolluk kuvvetlerinin konağa gelmesiyle, Kerem Koç adlı kişinin benim bilgim ve talimatım dışında Belediye’ye ait taşları bulunduğu yerden alıp konağa getirdiğini öğrendim. Bu olayla ilgili olarak Mudurnu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan hazırlık soruşturmasında şüpheli olan Kerem Koç beyanında Belediye’ye ait taşların alınmasında bilgim ve buna ilişkin bir talimatım olmadığını ifade ettiği için olayla ilgili olarak hakkımda soruşturma başlatılmamış; ifademe dahi başvurulmamıştır. Sonuç olarak olayla ilgili olarak Kerem Koç hakkında kamu davası açılmıştır.

Olayla ilgili olarak Mudurnu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada şüpheli ya da başka bir sıfatla yer almamış olmam, soruşturmada ifademe dahi başvurulmaması, olayla ilgili olarak haberde adı geçmeyen “tanımadıkları kişi” olarak söz edilen kişi hakkında kamu davası açılması yukarıda yazılı haber içeriğinin doğru olmadığını en somut kanıtla ortaya koymaktadır. Siyasi kişiliğimi hedef alan, siyasi rakiplerimin yönlendirmesiyle başkaca araştırma yapılmaksızın üretilmiş gerçek dışı haberciliği kınıyor ve düzeltiyorum”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.