Eski TBMM başkanvekili İsmail Alptekin’le İftar Yemeği

Erhan Beykoz

Eski TBMM başkanvekili İsmail Alptekin’le İftar Yemeği
 Ramazan hoşgörü, birlik, beraberlik, paylaşma, kucaklaşma ayıdır! Ramazan güzellikleri içinde küslük olmadığı, Yüce Peygamberimizin dediği gibi, “komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” felsefesinin yaşandığı aydır.

Mübarek Ramazanın son günlerine gelindi, ramazan bitiyor. Geleneksel olarak her ramazanda, odalar, sivil toplum örgütleri, valilik, belediye, muhtarlıklar yemekler veriyor. Kimi doğru, kimi gösteriş yaparak, kimi yanlış ellerinden geldiğince var olanları paylaşıyorlar…

Cumartesi akşamı da belediyemizin meclis üyelerine, Ankara’da yaşayan bürokrat ve atanmış şube vakfı başkanına, eski Vekil İsmail Alptekin’in de içinde olduğu birçok bürokrata yemeği vardı.

Bürokratlardan en gözdesi şüphesiz Eski TBMM başkan vekillerinden İsmail Alptekin idi. Hala genç ve dinamik, hala yüzünde birçok işi yapabilirim ifadesi taşıyor.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yemek sonrası nikahsız yaşayanları kayıt altına aldığı toplu nikahta destek olanlara plaket veren isimlerin başında oldu! Sayın Alptekin plaketleri gururla verdi. Başkan Yılmaz’da Sayın Alptekin’i Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi olması ve aynı düşünce etrafında olmalarından dolayı çağırdığını düşünüyorum.

Ne gariptir ki, bildiğim kadarıyla Sayın Alptekin’in vekilliği sırasında Bolu’da tek bir çivisi olmamıştır.

Kabinede en güçlü isimlerden olmasına rağmen, doğduğu ile bir çivisi dahi olmayan birini hatırlamak, sahip çıkmak, onore etmek son derece insanı bir davranıştır.

Umarım ve dilerim, bu mübarek ramazanın inayeti ile unutulmayan Sayın Alptekin ve şu an birçok makamda bulunanlar ders almışlardır!

Birde Başkan Yılmaz’ın çok büyük kalabalığa cumartesi akşamı iftar vereceğini söyledi! Verilen yemeklerin parasının Başkan Yılmaz’ın cebinden çıkmadığı ortadadır. Halkın parasıyla sadece belli kesime verilen yemekler ramazanın büyüsüyle örtüşmediği kesindir.

On yılda ilk kez halkın kendi ödediği vergilerle iftar açacak olması kafalarda soru işaretine neden oldu. Seçimlerin yaklaştığı bu günlerde, daha evvel yapılması gerekenlerin siyasi olarak yapıldığını düşünüyorum. Yine de hiç yapılmamaktan iyidir demem mümkün değildir!

Söz hakkı olmayan Bolu Halkı, seçimler yaklaşırken böylesi bir iftarı nasıl karşılar bilemem.

Ramazanın İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyor, ramazan tadında geçmesini diliyorum.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2013, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124