Esnaftan yönetime tepki

Sanayi esnafını bilgilendirmek amaçlı sanayi sitesi yönetimi, Dayanışma Derneği ve Demirciler Odası tarafından çarşamba günü bir toplantı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıya sanayi esnafının katılımı fazlaydı. Toplantı da esnaf, yönetimlerinden mevcut sanayi sitesinin kalması yönünde gerekli girişimlerin eksik yapıldığını yeterince hak ve hukuklarının yönetimler tarafından aranmadığını bildirirken, birlik ve bütünlüklerini gösterme amaçlı başka bir oluşum adı altından toplanıp ben-sen yok bundan sonraki hedefimiz biz-hepimiz olacak. Sizler zayıfsanız bizlere müsaade edin bunları uygulayalım diyerek yönetimlerine tepki gösterdi.

 Esnaftan yönetime tepki

Yapılan toplantı da mevcut sanayinin gündemde olan sıkıntıları ve yapılması planlanan yeni sanayi ile ilgili gelişmeler ele alındı.Mevcut sanayi sitesinde göze hoş görülmeyen ve sanayinin trafiğini sıkıntıya sokan hurda araba, çöp konteynırı gibi sıkıntıların giderilmesinin yollarını aramak amaçlı konular konuşuldu.

Sanayinin Esnafın son zamanlarda gündemlerinden düşmeyen, mevcut sanayinin ve yapılması planlanan sanayinin durumuyla ilgili yönetimlerine sert tepki gösterdi. Esnaf yönetimlerinden mevcut sanayi sitesinin kalması yönünde gerekli girişimlerin eksik yapıldığını yeterince hak ve hukuklarının yönetimler tarafından aranmadığını bildirirken, birlik ve bütünlüklerini gösterme amaçlı başka bir oluşum adı altından toplanıp ben-sen yok bundan sonraki hedefimiz biz-hepimiz olacak. Sizler zayıfsanız bizlere müsaade edin bunları uygulayalım diyerek yönetimlerini eleştirdiler.

 

Yeni kurulması gereken sanayi ile ilgili esnafa son gelişmeleri aktaran Bolu Demirciler Nalbur ve Sanatkarlar Odası Başkanı Metin Bozoğlu, çıkmaza giren proje ile ilgili olarak Vali  Ahmet Zahteroğullarının konuyla bizzat ilgilendiğini aktardı. Son olarak toplantı da işyeri fiyatları ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. Belirtilen fiyatlar üzerinden esnaftan mevcut proje ile ilgili destek gelmedi. Esnaf ticari faaliyetlerini mevcut sanayide sürdürmenin yollarını sonuna kadar arayacaklarını ve gereken tüm hukuksal mücadeleyi sonuna kadar vereceklerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 18:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
timur eraslan
timur eraslan - 7 yıl Önce

bu sanayi işi çok sürüncemede kaldı.yerel yöneticiler bu işin üzerine fazla yoğunlaşmalıdırlar bu iş bir an önce çözüme kavuşmalıdır.her kafadan bir ses çıkıyor.burada sayın belediye başkanı alaaddin yılmaz beye çok iş düşüyor madem bu işe başladı sonunu getirmeli ve sanayi sitesini şehir dışına taşımalı esnafı rahatlatacak öneri ve çözümleri sunarak mutabakat içinde bu işi çözmelidir.

timur eraslan
timur eraslan - 7 yıl Önce

şehir planlamacılığı konusunda bolu çok gerilerde kaldı.şehrimize bir çok isim takılıyor hak ediyormuyuz acaba marka şehir,turizm şehri vb.şimdi başlayalım anlatmaya.asfalt yapılmayan yollar,sanayi sitesi,hurdacılar,yan sanayiler,depolar,yem fabrikaları,hayvan barınağı daha sayamadığım bir çok ünite şehir merkezinde ve biz güzel bolu diyoruz bu mu güzel bolu geleceğin dünya kenti.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124