Ferah yine muhteşem kareler çekti

Ferah yine muhteşem kareler çekti

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Turizm ve Tanıtım Birimi tarafından düzenlenen Yellice-Sarıçam yürüyüşü, 46 doğaseverin katılımıyla gerçekleşti.

Öncülüğünü Süleymam Özdoğan'ın artçılıklarını da Aynur Aydoğan, Mehmet Ali Candemir ve Osman Teoman'ın yaptığı yürüyüş saat 10.20’de Gurbettaşı mevkiinden başladı. Güzel bir havada, gazellerle kaplı bir zeminde yapılan yürüyüşün ilk molası Yellice Orman Gözetleme Kulesi'nde verildi. Yellice’de verilen kısa molanın ardından, karşılarına çıkan engelleri aşa aşa yürüyüşe devam eden trekking severler bin 400 rakıma kadar indi. Bin 500 rakımdaki Topraklık Alanı'na gitmek için kaygan toprak yolda yaptıkları tırmanma sırasında, soluklanma molası verdikleri anda, öncü Süleyman Özdoğan rotayı dik yamaçtan aşağı doğru kırdı. Kimi kaydı kimi düştü ama herkes aşağıdaki patika yola inmeyi başardı. Güzel bir havada, gazellerle kaplı bir yolda devam eden yürüyüş sırasında, ayı işaretleriyle karşılaşan doğaseverler Topraklık Alanı'nda verilen çay molası sırasında dinlenme fırsatı buldu. Çay molasının ardından yürüyüş, gazellerle kaplı yolda yaprakların arasında keyifli bir şekilde devam etti.

Yürüyüş boyunca güzel anları fotoğraflamayı ihmal etmeyen Duayen Gazeteci Metin Ferah, yürüyüş hakkında şu ifadeleri kullandı, “Yürüyüşümüz sırasında poz vermeyi ve karşımıza çıkan güzelliklerin fotoğraflarını da çekmeyi ihmal etmiyoruz. Gökbuladan Göledine yaklaştıkça, bahar aylarında karların erimesiyle oluşan sel sularının yolda derin oyuklar açıp, yolu tamamen bozmuş olduğuna tanık olduk. Gökbuladan Göledinde verilen yemek molasında dinlenme ve fotoğraf çekme fırsatı bulduk. Gökbuladan Göledinde verilen yemek molasından sonra, devan eden yürüyüş sırasında öncümüz Süleymam Özdoğan, ‘Gölet kenarında araba olmaması çok ilginç. Yolun aşağı kısımlarında da bozuk yerler olmalı’ derken, alt kısımlarda da sel suları ne yol ne de köprü bırakmış. Güzel bir havada, gazel denizinde keyifle başlayan, ancak sel sularının ortadan kaldırdığı nehir yatağına dönüşmüş yola sıkıntılar yaşamamıza neden olan 21 kilometrelik Yellice-Sarıçam yürüyüşümüz, saat 17.00'de, 820 rakımda Sarıçam Orman İşletme Şefliği'ne ait binaların olduğu yerde son buldu.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.