Fırsatçılık yok

Bayrama sayılı günler kala Bolu pazarı bayrama kadar her gün açık. Bayramın gelmesiyle beraber pazar fiyatlarında bir yükselme olmadığını, kimsenin fırsatçılık yapmadığını söyleyen Bolu Manavlar ve Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal; " Son zamanlarda yağmurun yağmasından dolayı köylüler ürünlerini toplayamıyordu. Bu yüzden fiyatlar yüksekti. Ama havaların tekrar ısınmasıyla beraber ürünler artacak ve fiyatlarda düşecektir. Kimse Bayram geldi diye fırsatçılık yapmıyor sadece yağmurlardan dolayı fiyatlar yüksekti. Fiyatlar özellikle Arefe günü daha da düşecektir" dedi

 Fırsatçılık yok

HABER: Semih BAYKAL

 

Bayrama az bir süre kalmasıyla beraber Bolu pazarı da bayrama kadar her gün Bolu halkına hizmet vermektedir. Pazar fiyatların son zamanlarda hava muhalefeti dolayısıyla fiyatların yüksek olduğunu, ancak havaların ısınmasıyla beraber köylülerin ürünlerini toplamak zorunda olduğunu söyleyen Altındal; " Bolu Pazarı Salı, çarşamba, Perşembe, Cuma günleri açıktır. Ürünlerimiz günlük ve tazedir.  Sadece yağmurdan dolayı ürünler toplanamıyordu. Kimse Bayram geldi diye fırsatçılık yapmıyor. Bu tamamen yağmurun yağmasından köylülerin ürünlerini toplayamamasından kaynaklanıyor. Ama havaların açmasıyla beraber fiyatlarda otomatikman önümüzdeki günlerde düşer. Köylü de havaların ısınmasıyla beraber  ürünlerini toplamak zorunda üründe fazla olacağı için fiyatlar düşecektir. Arefe günü daha ucuz ve kaliteli olur. Piyasayı zaten İstanbul belirliyor" diye söyledi. Altındal, son olarak Bolu halkının ve İslam alemin Kurban Bayramını kutladığını, herkesin mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesini dilediğini söyledi.

 

Bayrama sayılı günler kala Bolu pazarındaki sebze ve meyvelerin fiyatları şu şekildedir;

Üzüm Yalı 2.50TL, Çekirdeksiz üzüm 2.25TL, Domates 2.25TL, Salatalık 1.25TL, Fasulye 2.50TL, Kabak 1.50TL, Patlıcan 1.50TL, Havuç 1.75TL, Turp 1.50TL, Kıvırcık adet 1.00TL, Kestane 4TL ile 7 TL arasında, Elma 1.50TL, Patates 1.25 TL, Soğan 1TL, Mandalina 2TL'den satılmaktadır.


Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124