Fizik Tedavi Hastanesi Başarı çıtasını yükseltiyor

Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Gönül Canpolat, hastanelerinde ortaya konan çalışmalar neticesinde hastaların ikinci baharını yaşadığını ifade etti.   Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde...

Fizik Tedavi Hastanesi Başarı çıtasını yükseltiyor

Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Gönül Canpolat, hastanelerinde ortaya konan çalışmalar neticesinde hastaların ikinci baharını yaşadığını ifade etti.

 

Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde tedavi gören hastalar, hastane personelinin yakın ilgisi ve özverili çalışmaları karşısında ikinci baharlarını yaşıyor. 
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Gönül Canpolat,  hastalarla hastane personeli arasında manevi bir bağ oluştuğunu, bu bağın oluşması için tüm hastane personelinin özverili bir şekilde çalıştığını ifade etti. Canpolat, hastanede tedavi gören hastaların birçoğunun yaşamdan kopuk bir şekilde buraya geldiğini belirterek, ''Toplam kadromuz doktorlarımız, fizyoterapistlerimiz, hemşireler ve hasta bakıcılarla beraber 225 personelle hastalarımıza ikinci baharlarını yaşatıyoruz. Hastanemizin internet sitesine koyduğumuz video ile bunu herkes görebiliyor.” diye konuştu. 
Hastaların tedavilerinin tamamlanması için moral olarak güçlü olmaları gerektiğini dile getiren Canpolat, ''Burada hemşirelerimiz ve hasta bakıcılarımıza büyük görevler düşmekte. Bunun sonuçlarını hastalarımızdan alıyoruz. Buraya gelen hastalar ilk etapta kabullenememe aşamasını yaşıyor. Bizde karşıda depresyon içerisinde olan bir kişiye karşı çalışma yaparak başlıyoruz işe. O dönemlerde hastada tedaviyi ret, hayata küskünlük, kimseyle konuşmama, isteksizlik gibi her türlü olumsuz etken mevcut oluyor. Bizler bunun bilincinde olduğumuz için onlardan gelecek her türlü tepkiye hazırlıklıyız. Alttan alarak ve onları yumuşatarak, tedaviyi istemelerini sağlayarak, kâh beraber sevinerek, üzülerek, onların tedaviye katılmalarını sağlıyoruz'' dedi. Canpolat, güler yüz ve empati kurarak hastalar ve hastane personeli arasında bir bağ kurulduğunu kaydederek, ''Personelimizden bizim ilk isteğimiz güler yüzlü hizmet vermek ve onlara empati yapabilmek, hastaların yerine kendilerini koyabilmek. Bunu da gerçekleştirdiğimiz düşüncesindeyim. Buradan ayrılan, giderken çok sayıda ağlayan hastamız oldu'' şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124