Geleceğin öğretmenleri göz doldurdu

Geleceğin öğretmenleri göz doldurdu

AİBÜ Eğitim Fakültesi Okul öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin açtığı sergi büyük bir ilgi gördü.   Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi...

AİBÜ Eğitim Fakültesi Okul öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin açtığı sergi büyük bir ilgi gördü.

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı 3. ve 4. sınıf öğrencileri portfolyolar ve eğitici kavram geliştirici araçların yer aldığı sergi açtı. Yrd. Doç. Dr. Belgin Parlakyıldız tarafından yürütülen; Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı, Materyal Geliştirme, Çocuk Edebiyatı, Fen Eğitimi dersleri kapsamında açılan sergi, Okul öncesi Öğretmenliği Bölümü’nde öğretim gören öğrencilerin özgün tasarımlarından oluşuyor. Eğitim Fakültesi Koridor Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen serginin açılışına katılan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar, öğrencilerin büyük emek harcayarak yaptıkları özgün tasarımların, özellikle okul öncesi eğitiminde önemli bir destek olduğunu belirterek, sergide emeği geçenlere teşekkür etti. Sergilenen ürünlerin, artık materyallerden sıfır maliyetle ortaya çıkarıldığını belirten AİBÜ Eğitim Fakültesi Okul öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Belgin Parlakyıldız,  “Öğretmen adaylarıyla gerçekleştirilen ve özgün çalışmaların yer aldığı bu serginin amacı, Portfolyoya dayalı değerlendirme yaklaşımına göre yapılan çalışmaların üniversitemizin diğer fakültelerindeki öğrencilerimiz tarafından da incelenerek bilgi sahibi olmalarıdır. Burada, öğretmen adaylarının artık materyallerle  uzman rehberliğinde özellikle güvenlik, ekonomiklik ve kolay uygulanabilirlik gibi unsurlar dikkate alınarak tasarladıkları eğitici kavram geliştirici araçlar sergilenmektedir. Bu tasarlanan ürünler  özellikle artık materyallerden sıfır maliyet manuel olarak yapılmıştır” dedi. Sergiyi şu ana kadar Abant İzzet Baysal Üniversitesi Uygulama Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, 50. Yıl İlköğretim Anasınıfı. Cumhuriyet İlköğretim Anasınıfı, Latife Hanım Anaokulu, Mebrure İlhan Bağışgil Anaokulu, Gülgonca Kreş ve Gündüz Bakım Evi müdür ve öğretmenleri ziyaret etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.