Gelir getirici türler Masaya yatırıldı

Bolu Orman Bölge Müdürlüğünde gelir getirici türler ile yapılacak ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gelir getirici türler Masaya yatırıldı
 Bolu Orman Bölge Müdürlüğünde Gelir Getirici Türler ile Yapılacak Ağaçlandırmalar Konulu Toplantı Yapıldı. Bolu Orman bölge müdürü Yusuf Şahin Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Bölge Müdür Yardımcısı Özcan Ahmet Yılmaz, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Erdoğan Asma ve 12 Orman İşletme Müdürü katıldı. Bolu Orman

bölge Müdürü Yusuf Şahin’in açılış konuşmasını yaparak başlanan toplantıda Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 12 İşletme Müdürlüğü her şefliğine ait 2’şer köyde ve hane başına 30-50 adet fidana karşılık gelecek şekilde gelir getirici türler (ceviz, badem, kestane ve defne) ile yapılacak ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgilendirme, iş takvimi ve değerlendirmeler yapıldı. Sahaların tespiti ile çalışmalara derhal başlanması ve 2013 yılı eylül ayı sonuna kadar bu çalışmaların (dikim dahil) mutlaka bitirilmesi talimatlandı. Bu çalışmaların yapıldığı sahalar daha sonra sertifika ile her hane başına 30-50 fidan gelecek şekilde köy halkına teslim edilerek bu ağaçlardan gelir elde edilmesinin sağlanacağı ifade edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 21:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
emirfidancılık
emirfidancılık - 8 yıl Önce

her yere adrese teslim fida ngönderilir.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124