Genel Başkan İnce, Bolu’ya hayran kalmış

Genel Başkan İnce, Bolu’ya hayran kalmış

Memleket Partisi 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği seçimleri için Bolu adaylarını tanıttı.

Haber: C. Kutay Aykan

Muhtarın Yerinde bir araya gelen Memleket Partisi Bolu Milletvekillerinin aday tanıtım toplantısı saygı duruşu ile başladı.

Memleket Partisi Bolu 1. Sıra adayı olan Duha Özçelik, yaptığı konuşmada; “Öncelikle 9 Nisan 2023 Pazar günü Genel Başkanımız 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce’nin Bolu’ya ziyaretleri ile gerçekleştirdiğimiz Basın açıklamamız çok güzel geçti. Bolulu yöneticilere çok teşekkür ederiz. Özellikle Valilik, Emniyet Güçlerimiz ve Bolu Belediyemiz sayesinde sorunsuz bir basın açıklaması yaptık. Demokrasi kazansın istiyoruz. Bunun için Bolu Demokrasi meydanından yola çıktık. Köroğlu’nun kahramanlığı, haksızın yanında olması, halkımıza tepeden bakan yöneticilere karşı halkın sesi olması bizim için yol gösterici oldu. Basın açıklamamız adeta miting havasında geçti. Bolu’yu çok hazır gördük. Gençleri çok arzulu gördük. Yaş almışların da bizi çok iyi dinlediklerini gördük. Demek ki Bolu hazır, Bizler de hazırız. Bu kapsamda sloganımız Bolu Değişime Hazır.

33504c6e-f077-4175-affb-941fa4fb6377.jpg

ADALETLİ OLMAYA, HERKESE FIRSAT EŞİTLİĞİ SUNMAYA GELİYORUZ

Birilerini kayırmaya, birilerine imtiyaz sağlamaya değil, paylaşmaya bölüşmeye geliyoruz. Özellikle parti programımızı okumanızı, bizim çözüm önerilerimizin ne kadar akılcı ve bilimsel olduğunu görmenizi isteriz. Zengin Anadolumuzda yoksulluk çekmemeliyiz. Kaynaklarımızı hor kullanmamalıyız. Yerinde gerektiği harcamaları yapıp israftan kaçınmalıyız. Sizlere bizim dışımızdaki mevcut siyasilerin israfını şikayet etmek isteriz. Seçim öncesi; AK Parti 1 milyar 961.3 milyon, CHP 1 milyar 43,9 milyon Hazine yardımı alırken HDP ise 539.5 milyon TL ödeme aldı. Bu paraları pek ala DEPREM BÖLGESİNDE yaraları sarmak için harcayabileceklerken, ALGI YÖNETİMİ ve REKLAM için harcıyorlar. Hiçbiri MEMLEKET Sevdalılarının gösterdiği hassasiyeti gösteremiyor. Bu sebepten biz vicdanlı insanlarla ÜÇÜNCÜ BİR YOL olduğuna inanıyoruz. Demokratik olmayan bu yarışta bizler kısıtlı bütçemizle kendimizi tanıtmaya çalışıyoruz.

54649f03-c52e-493b-ae58-ccb0e99a74e1.jpg

BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

İnanın sesimiz hızla duyulacak. Çünkü biz konuşurken, söylem üretirken hiç zorlanmıyoruz. İttifakların içinde yer alıp aman ortaklarım kırılmasın diye ilkeler dışında konuşmuyoruz. Ya da ülkemizin kuruluş ilkelerini sümen altı yapmıyoruz. Söylemimize biraz din çeşnisi, biraz milliyetçilik çeşnisi ya da ne popülerse onu katmak gibi bir gayemiz de yok. Bizler ne sağdan, ne soldan Atatürk’ün yolundan gidiyoruz. Bu düzeni düzeltmenin yolunun: Ne Cumhur Ne Millet Tek Yol Memleket olduğunu söylüyoruz. İlk turda başarmak için yılmadan çalışıyoruz. Parti olarak seçim sürecinde tüm üyelerimiz ve destekçilerimize sakin olmalarını, bizi küçümseyen, bizi kızdırmaya çalışan sözlere karşı cevap bile verip onlara prim yaptırmama kararı aldık. Bizleri küçümseyenler çıkıyor, bizlere hesap yapmayı bilmeyip oy bölücü diyenler çıkıyor. Varsın trollük yapsınlar. Varsın hakaret etsinler. Unutmayın. Çakalların saltanatı, aslanlar ayağa kalkana kadardır. Bizim tek bir cevabimiz olacak o da sandıkta…

6be9e699-b47a-4416-9894-534ad50f044b.jpg

Atamızın Nutkunda Türk Halkına vasiyet ettiği gibi az zamanda çok büyük işler başarmaya kararlıyız. Bizim çalışma aşkımız Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce tarafından da takdirle karşılandı. Seçim kampanyasının başlatıldığı ilk il olarak Bolu'muz seçildi. Bu kapsamda Köroğlu Anıtımız önünde, Demokrasi Meydanında 9 Nisan 2023 günü ilimize ziyaret gerçekleştirdiler. Memleket partisinin en kısa sürede teşkilatlandığı, imza sürecinde beklentilerin üzerinde destek ve üye katılımının yaşandığı, her şeyden daha önemlisi ilimizin en demokratik parti yapısıyla diğer partilerden ayrışan Bolu Memleket Partisi Genel Seçim için yerini en ön safta aldı. Bunu halkımızla paylaşmanızı siz değerli basın mensuplarından rica ederiz.

27c59469-0510-48ba-ac4e-d6a0806c0dff.jpg

Konuşmaların arından Memleket Partisi 1. Sıra adayı Duha Özçelik, 2. Sıra adayı Ahmet Akın Aysan ve 3. Sıra adayı Kadir Karaca, tanıtıldıktan sonra partiye üye olan vatandaşlara da rozet takıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.