Gerede Belediyesi 9 İtfaiye eri alacak

Gerede Belediyesi 9 İtfaiye eri alacak

Gerede Belediyesi, 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere, 9 itfaiye eri alımı yapacak.  Başvuru yapacak olan İtfaiye erlerinin KPSS sınavından istenilen puanları alması ve Lise, Meslek Lisesi veya...

Gerede Belediyesi, 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere, 9 itfaiye eri alımı yapacak.

 Başvuru yapacak olan İtfaiye erlerinin KPSS sınavından istenilen puanları alması ve Lise, Meslek Lisesi veya dengi okul mezunu (65 Puan), Önlisans düzeyinde eğitim veren 2 Yıllık Meslek Yüksek okullarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü mezunu (50 Puan), Önlisans düzeyinde eğitim veren 2 yıllık meslek yüksekokullarının Makine Resim Konstrüksiyon Bölümü mezunu (65 Puan), Önlisans düzeyinde eğitim veren 2 yıllık meslek yüksekokullarının Mahalli İdareler Bölümü mezunu (65 Puan) ve Lisans düzeyinde eğitim veren 4 Yıllık Fakülte veya Yüksek okul mezunu (65 Puan) olması gerekiyor.   

Ayrıca itfaiye eri olarak çalışmaya başlayacakların sağlık açısından kapalı mekan, dar alanda çalışmasına mani hali bulunmamak, yükseklik gibi fobisi olmamak ve itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması gerekiyor.

Fiziksel olarak aranan diğer şarlar ise şu şekilde: erkeklerde en az 1.67 m, kadınlarda en az 1.60 m boyunda olmak ve boyun 1 m.den fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg dan fazla fark olmaması, sınavın yapılacağı 08.09.2011 tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur olarak çalışmış veya çalışıyor olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olacak bir durumun bulunmaması.

Başvurular 05.09.2011 günü saat 9.00 da başlayıp 06.09.2011 günü saat 16.30 da sona erecektir. Adayların başvurularını, Gerede Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapmaları gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.