Gerede Belediyesi’nde iş arayanlar bu habere dikkat

Gerede Belediyesi’nde iş arayanlar bu habere dikkat

KPSS şartı olmadan 29 il ve ilçedeki belediye bünyesine personel alımı yapılmaya başlandı. Bolu’nun Gerede ilçesinde de personel alımı gerçekleştirilecek.

Haber: Ceylan Beykoz

Başta Gerede Belediyesi olmak üzere, Sakarya ve Düzce Belediyelerine personel alımı yapılacak. 29 il ve ilçedeki belediyelere KPSS şartı olmadan işçi alımı başladı. Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesinde kurumsal olmayan kamu çalışanları bölümünde arka arkaya ilan yayınlandı. İlanlarda, çeşitli şehirlerin belediyelerinde çalışmak üzere personel ve işçi alımı yapıldığı belirtildi.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesinde yayınlanan ilanlara başvuran adayların aşağıda yer alan genel başvuru kriterlere sahip olması gerekiyor:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, İşsiz olması ve kamu haklarından yoksun olmaması, Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen süreler dolsa bile mahkum olmaması, Anayasal düzene ve bu emrin işleyişine karşı işlenen suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından ceza almamış olması,

Erkekler için askerlik ilişkisi olmayan veya askerlik çağına gelmemiş, askerliğini tamamlamış, ertelenen veya yedek kategoriye geçmiş olması

Görevini kesintisiz olarak yerine getirmesine engel bir durum bulunmaması,

Güvenlik soruşturması sonucunda olumlu olduğuna dair onay alması gerekiyor.

KPSS'SİZ PERSONEL ALIM İLANI VEREN BELEDİYELER

Personel alımları Bolu ve komşu illerden de alım yapacak. İşte o belediyeler Bolu Gerede Belediyesi, Düzce Gümüşova Belediyesi, Sakarya Adapazarı ve Sakarya Pamukova belediyelerine alınacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.