Gerede MYO yeni öğrencilerini bekliyor

Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurettin Akçakale Gerede Meslek Yüksekokulunun çok iyi imkânlara sahip olduğunu ve deneyimli bir akademik kadro ile hizmet ettiklerini vurguladı.

Gerede MYO yeni öğrencilerini bekliyor
 2013-2014 akademik yılında ÖSYS sonucunda Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulunda bulunan 9 programa 331’i birinci öğretim ve 161’i ikinci öğretim olmak üzere toplam 492 öğrenci yerleştirildi. Geçen yıl 1882 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü Yüksekokulda 30’u akademik personel olmak üzere 60’ın üzerinde personel hizmet ediyor.

Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurettin Akçakale; Gerede Meslek Yüksekokulunun çok iyi imkânlara sahip olduğunu ve deneyimli bir akademik kadro ile hizmet ettiklerini ifade etti. Meslek Yüksekokuluna yerleşen öğrencilere hayırlı olsun dileğinde bulunan Akçakale yeni kayıtların 2-6 Eylül 2013 tarihleri arasında Gerede Kampüsünde yapılacağı ifade edildi. Akçakale, Kayıtlardan sonra boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme ile bu yıl meslek yüksekokuluna yerleşecek öğrenci sayısının 550-600 civarında olmasını tahmin ettiklerini vurguladı. Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurettin Akçakale birinci öğretim Programlarından Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Programı ile Deri Teknolojisi programında kontenjanların tam dolmadığını vurgulayarak diğer programlara yoğun bir ilginin olduğu gözlendiğini söyledi.Akçakale bu yıl üniversiteye başlayacak ve eski öğrenciler için Yurt ve Kredi, burs başvurularının 29 Temmuz 2013 de başladığını ve 12 Ağustos 2013 tarihinde sona ereceğini başvuruların //kyk.gov.tr/ adresinden online yapılması gerektiğini hatırlatarak öğrencilerin başvuru tarihlerini unutmamasını hatırlattı.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2013, 21:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124