Gerede’de büyük seferberlik

Gerede, Hz. Muhammed’in hayatını öğrenmek için seferber oldu Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi tarafından Hz. Muhammed’in örnek hayatını yeni nesillerle tanıştırmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak...

Gerede’de büyük seferberlik

Gerede, Hz. Muhammed’in hayatını öğrenmek için seferber oldu

Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi tarafından Hz. Muhammed’in örnek hayatını yeni nesillerle tanıştırmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için ilki geçen yıl yapılan yarışmanın bu yıl 2.si tertip edilecek. 42 yarışmacının ödüllendirileceği yarışmanın her kategorisinde (6 kategori) dereceye girenlere 1 cumhuriyet altını, 1 tablet bilgisayar ve 1000 TL para ödülü verilecek. Geçen yıl yapılan Peygamber Efendimize(S.A.V)  Mektup Yarışması´nda 135 öğrencinin katıldığı, bu yıl ise yarışmaya 1442 öğrencinin başvuru yaptığı açıklandı. Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi yöneticileri Hz. Muhammed’in (S.A.V) hayatının her kesim tarafından okumasının, hayatının örnek alınmasının en önemli gayeleri olduğunu söyleyerek, “Efendimizi (S.A.V) tüm insanlarla buluşturmak istiyoruz. Bu hedefimize ulaşacağımızı inanıyoruz. Toplumu hem dini noktada aydınlatmak, hem Efendimizin (S.A.V) örnek hayatı ile nesilleri tanıştırmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gerede´de bir ilke imza atıyoruz” şeklinde konuştular.

 Sınava hazırlanan öğretmen ve öğrencilerden bazılarının görüşleri ise şöyle;

Halil Nom İlkokulu Müdür Yardımcısı Nazım MAŞALI; Biz sınava 6. sınıfa giden oğlumla beraber katılıyoruz. Peygamber Efendimizin (S.A.V) hayatını değişik kaynaklardan okudum. Ancak çevremdekilere örnek olabilmek ve onları teşvik edebilmek için belirlenen kitapları okuyacağım.

M.Z. Güzelce Ortaokulu öğrencisi Sena Nur SEZER: Ben seçilen kitabı çok severek okuyorum. Peygamber Efendimizi daha iyi tanıyarak, onun nasıl davrandığını ve yaşadığını öğreneceğim.

Halil Nom Ortaokulu 5.sınıf öğrencilerinden Seval AYER, "Kitap okumak zihni açar, bilgilerimizi geliştirir. Bu yarışmada kaybetmek yok. Bu yarışmanın amacı, Peygamberimizi (S.A.V) tanımak ve davranışlarını örnek almak."

Halil Nom Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerinden Eren KOCAMAN: "Peygamber Efendimizin (S.A.V)  hayatını ayrıntılı bir şekilde öğrenmemizi sağlayacak"

Halil Nom Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerinden Rüveyda Nur BAŞYİĞİT "Herkes hayatında bir kişiyi örnek alma ihtiyacı duyar. En güzel örnek olan Peygamberimizin (S.A.V) bu yarışmada konu olması çok iyi bir fikir"

Halil Nom Ortaokulu 8/B Sınıfı ise yarışmaya tam kadro katılıyor. İmam Hatip Lisesi Ortaokulu, 59 öğrenciden 54´ü ve 5 öğretmeni ile sınava hazırlananlar arasında. Sınavda hangi okulların, öğrencilerin ve öğretmenlerin hediyeler kazanacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı. Sınavlar 19-28 Mart tarihleri arasında yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124