Geredeli Ramazan hedef büyüttü

Geredeli türkücü Ramazan Çelik yeni albümünde “Tombalıcık Halimem” ya da “Beyaz giyme toz olur” tarzı bir Bolu türküsünü okumayı hedeflediğini bunun için büyük bir araştırma içersine girdiğini vurguladı.

Geredeli Ramazan hedef büyüttü
 “Boluluyum Bolulu” parçasıyla müzik severlerin beğenisini toplayan Geredeli türkücü Ramazan Çelik yeni albüm hazırlıklarının devam ettiğini ve yeni albümünde klasik parçalarının yanı sıra Bolu türkülerine de daha fazla yer vermeyi planladığını söyledi. Ekim ve Şubat ayları arasında Almanya ve Avusturya başta olmak üzere uzun bir Avrupa turnesine çıkacağını söyleyen Çelik; “Vatan TV’deki programım tüm hızıyla sürüyor. Vatan TV’deki programa Halkımızın ilgisi o kadar büyük ki reyting sıralamalarında üst sıralarda yer alıyoruz” dedi. Bolu’da oturduğunu ve Bolu’dan bir türlü kopamadığını söyleyen Çelik; “Kıyıda köşede kalmış “Tombalıcık Halimem” ya da “Beyaz giyme toz olur” tarzı Bolu türkülerini gün yüzüne çıkarmak için sabırsızlanıyorum. Bu kolay bir iş değil ama bolu her şeyin en iyisini hak ediyor” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2013, 21:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mülayim SERT
Mülayim SERT - 8 yıl Önce

ramazan alem adamsin.. şarkilari söylemek kolay i̇ş değilmiş de, gün yüzüne çikariyormuş da :)) ramazan doğru söylüyorsun bir yerde, senin için türkü söylemek gerçekten zor iş, çünkü söyleyemiyorsun.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124