Gizemli Define Kazısı Bolu'da Heyecan Yaratıyor!

Gizemli Define Kazısı Bolu'da Heyecan Yaratıyor!

Bolu'nun Kovucak köyünde gizemli kazı çalışması devam ediyor. Çobanlar bölgede büyük bir hazine olduğu dedikodusunu aktardı. Adli soruşturma sürüyor. Gizlilik ve güvenlik önlemleri alınıyor.

Bolu'nun Mudurnu ilçesine bağlı Kovucak köyünde gerçekleşen gizemli kazı çalışması bölge halkını ve kamuoyunu büyük merak ve heyecan içinde bıraktı. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla başlatılan bu adli soruşturma, 3 ayı aşkın bir süredir devam etmekte ve gizlilik içinde yürütülmektedir.

Nisan ayında başlayan ve halen devam eden bu kazı çalışması, önceki yıllarda bölgede define kazısı yapan kişilerin yakalanması ve adli işlemlerin yapılması nedeniyle önem arz etmektedir. Kazının yürütüldüğü bölge, maden işçileri ve teknik ekip tarafından tam teçhizatla çalışılmaktadır. Türkiye Taşkömürü Kurumu Zonguldak Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nden getirilen 15 maden işçisi, yer altına inerek kazı faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Gizlilik ve güvenlik önlemlerinin yoğunlaştığı bölgede, çevresinde onlarca güvenlik kamerasıyla 24 saat izleme yapılmaktadır. Kazı alanında görüntü ve fotoğraf çekimlerine izin verilmediği için, bölgede nelerin kazıldığına dair kesin bilgiye ulaşılamamaktadır. Bu durum da halk arasında çeşitli spekülasyonlara yol açmıştır.

Yıllardır Kovucak köyünde çobanlık yapan bir vatandaş, Sıtkı Toy'a ait arazide yer alan mağarada büyük bir hazine olduğu söylentilerinin dolaştığını ifade etti. Ancak kendisinin mağaraya girmediğini ve doğruluğunu doğrulayamadığını belirtti. Hazine dedikodusunun çevreye yayılmasıyla bölgeye 3 yıl önce güvenlik kameraları yerleştirildiğini de söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.