Gölcük Depremi'nin Son İzleri Silindi: Körfez'de Ağır Hasarlı Bina Yıkıldı!

Gölcük Depremi'nin Son İzleri Silindi: Körfez'de Ağır Hasarlı Bina Yıkıldı!

Gölcük Depremi'nin izi silindi! Körfez'de ağır hasarlı son bina yıkıldı. Belediye ekipleriyle güvenli yıkım gerçekleşti. Acı hatıralar bir bir yok oldu.

17 Ağustos 1999 tarihinde Türkiye'yi derinden sarsan ve yüzlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan Gölcük Depremi, Körfez ilçesinde de büyük yıkımlara sebep olmuştu. Depremde ağır hasar gören binalar, insanların acılarını ve kayıplarını hatırlatan birer iz olarak kalmıştı. Bu binalardan biri olan ve uzun yıllardır yıkımı beklenen son bina, nihayet Körfez Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.

Gölcük Depremi'nin ardından ağır hasarlı binaların yıkılması, güvenlik açısından önemliydi. Bu süreçte, yıkım kararı alınan binaların yasal süreçleri tamamlanarak kademeli olarak yıkımları gerçekleştiriliyordu. Körfez ilçesinde de uzun yıllar ağır hasarlı olan son bina için yıkım kararı alınmış ve nihayet yıkım işlemi başlatılmıştı.

Körfez Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Güney Mahallesi'nde bulunan ve yıkım kararı verilen iki katlı binanın yıkımını gerçekleştirdi. Sabahın erken saatlerinde başlayan yıkım öncesinde gerekli güvenlik önlemleri alındı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kepçe yardımıyla binanın yıkımına başladı.

Bu yıkımla birlikte Körfez'de Gölcük Depremi'nin izleri taşıyan ağır hasarlı bina da artık kalmadı. Yıkım, deprem sonrası büyük kayıplara yol açan ve insanların hüzünlü anılarını hatırlatan yapıların temizlenmesi adına önemli bir adım oldu. Körfez, depremin etkilerini azaltma ve gelecekte benzer acıların yaşanmaması için yapılan çalışmalara devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.