Gölköy’de su seviyesi yüzde 90'lara ulaştı,

Gölköy Baraj Gölü'nde su seviyesi yüzde 90'lara ulaştı. İlimizde, etkili olan kar ve yağmur yağışı sonrası kentin içme suyunun karşılandığı Gölköy Baraj Gölet’inde su seviyesi yüzde 90'ları buldu.

Gölköy’de su seviyesi yüzde 90'lara ulaştı,

Haber: Ceylan Beykoz

İlimiz Bolu'da, etkili olan kar ve yağmur yağışı sonrası kentin içme suyunun karşılandığı Gölköy Baraj Göledinde su seviyesi yüzde 90'ları buldu. Su seviyesinin yükselmesiyle göl içindeki adacıklar kaybolurken, bazı ağaçlar da suyun içinde kaldı.

İlimiz Bolu’da, yağışların mevsim normallerinin altında kalması sebebiyle doluluk oranı yüzde 18'lere kadar düşen kentin içme suyunun karşılandığı Gölköy Baraj Gölet’inde su seviyesi yükselmeye devam ediyor. Kent merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunan ve 2000 yılından itibaren kentin içme suyu ihtiyacını karşılayan 24 milyon metreküp su tutma kapasitesine sahip Gölköy Barajı’nda geçtiğimiz aylarda yüzde 18'lere kadar düşen su seviyesi geçtiğimiz haftalarda yağmur ve kar yağışlarıyla yüzde 90'lara kadar çıktı. Gölköy'de su seviyesinin yükselmesiyle birlikte göl içinde oluşan adacıklar kaybolurken, bazı ağaçlar da suyun içinde kaldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2021, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124