“Gönül Sofrası”na binlerce kişi katıldı

Bolu belediyesinin İzzet Baysal Caddesi’nde düzenlediği toplu iftar yemeğine binlerce kişi katıldı. Yemekte organizasyon bozuklukları dikkat çekerken birçok vatandaşın iftarını bankların, merdivenlerin ya da yeşil alanların üzerinde açtığı görüldü.

“Gönül Sofrası”na binlerce kişi katıldı
 Bolu belediyesinin İzzet Baysal Caddesi’nde düzenlediği toplu iftar yemeğine binlerce kişi katıldı. Yemekte organizasyon bozuklukları dikkat çekerken birçok vatandaşın iftarını bankların, merdivenlerin ya da yeşil alanların üzerinde açtığı görüldü.

 

İftar öncesinde Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin’le birlikte alana gelen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz masaları dolaşarak vatandaşların Ramazan’ını ve Kadir Gecelerini kutlayarak hoş geldiniz dileklerinde bulundular.

 

 

İftar öncesinde kısa bir konuşma yapan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz “Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da ve daha başka yerlerde maalesef Müslümanlar birbirlerini katlediyorlar. Bu akşam hep beraber dua edelim rabbimiz bütün Müslümanları birbirlerini katletmekten kurtarsın” dedi.

 

 

Bolu belediyesi İzzet Baysal Caddesi’nde toplu iftar programı düzenlendi. Binlerce kişi İzzet Baysal Caddesi’nde düzenlenen “Gönül Sofrası” nda bir araya geldi. Bolu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen iftar programına Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Taha Sönmezel, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Binlerce vatandaşın katıldığı toplu iftar yemeği Hitit Sokak’tan başlayıp belediye önüne kadar olan bölümde gerçekleştirildi. İftar için gelen vatandaşlar tarafından sandalye ve masalar saatler öncesinden dolduruldu. İftar öncesinde Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin’le birlikte alana gelen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz masaları dolaşarak vatandaşların Ramazan’ını ve Kadir Gecelerini kutlayarak hoş geldiniz dileklerinde bulundular. İftar saatine dakikalar kala kürsüye çıkarak bir konuşma yapan başkan Yılmaz; “; Bolu’da ilk defa İzzet Baysal Caddesi’nde böyle bir iftar programı gerçekleştirdik. Dokuz yılı aşkın süredir sizlere hizmetkâr olmaya çalışıyoruz. Kısa zamanda çok işi bir arada yaptığımız için sizlere karşı bazı yanlış ve kusurlarımız oldu ama sizler bizlere karşı hep hoşgörülü oldunuz. Bu mübarek ayın en önemli akşamında yine sizlerin hoşgörüsüne sığınıyoruz. Sizlere layık olabilmek için sizlerden aldığımız güçle hep beraber çok daha iyi noktalara geleceğimizi ifade etmeye çalışıyorum. Bu akşam bin aydan daha hayırlı bir akşam. Böyle bir akşamı Allah bizlere nasip ettiği için rabbime ham ediyorum. Böyle bir akşama layık olmaya çalıştığımız için Allah hepimizin bütün günahlarını af eder inşallah. Şu anda biz bu kadar güzel bir akşamda, bu kadar büyük bir coşkuyla iftar yapmaya çalışıyoruz. İslam dünyasında yanı başımızda, Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da ve daha başka yerlerde maalesef Müslümanlar birbirlerini katlediyorlar. Bu akşam hep beraber dua edelim rabbimiz bütün Müslümanları birbirlerini katletmekten kurtarsın, İslam alemine birlik, bereket, güç ve kuvvet versin. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin önce bizlere, sonra tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını diliyor, iftar programımıza katılan siz değerli vatandaşlarımıza da bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi. Yılmaz’ın konuşmasının ardından akşam Ezan’ının okunması ile birlikte iftara katılan binlerce kişi toplu bir şekilde iftarlarını açtılar. 

 
Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2013, 20:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
OLMADI ŞİMDİ
OLMADI ŞİMDİ - 8 yıl Önce

BOLU BELEDİYE BAŞKANINA SORUYORUM KİMİN PARASIYLA 10000 KİŞİLİK İFTAR BENİM VERGİLERİMLEMİ YOKSA BAŞKANIN YADA AKP NİN CEBİNDENMİ BENİM VERGİLERİMLE HAVA ATIP REKLAM DAĞITIP OY AVCILIĞI YAPMAK BU MÜBAREK GECEDE MÜSLÜMANLIĞA SIĞARMI HARAM ZIKKIM OLSUN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124