Görenleri şaşırttı

Abant dağlarında bulunan 4 kilo 155 gram ağırlığındaki dev mantar görenleri şaşkına çevirdi. Dev mantarı bulan ve pazarda satışa çıkartan Celal Teke, hayatında ilk defa bu büyüklükteki kök mantarını ilk defa kendisinin de gördüğünü ve çok şaşırdığını söyledi.

 Görenleri şaşırttı

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolulu Celal Teke tarafından Abant dağlarında bulanan ve şehre getirilen 4 kilo 155 gram ağırlığındaki dev kök mantarı vatandaşların ilgi odağı oldu. Tezgahta satışa sunulan dev mantarı gören vatandaşlar ilgiyle mantara bakmaktan geri kalmadılar. Abant dağlarına kanlıca mantarı toplamak amacıyla gittiğinde dev kök mantarını bulduğunu belirten Teke, “Yıllardır bu mevsimde yağmurlar sonrası kanlıca mantarı toplamaya giderim. Ama, karşıma çıkan devasa kök mantarını görünce bende çok şaşırdım ve itinayla yerinden söküp Bolu’ya getirdim” diye konuştu.

4 kilo 155 gram ağırlığındaki dev kök mantarını kilosu 5 TL’den sattığını da dile getiren Teke, “Bu mantar genelde küçük olur. Yağan yağmurlardan dolayı çok iyi beslenmiş olacak ki bu kadar büyümüş. Bir çok vatandaşımız kök mantarını bilmez. Bunun sotesi yapıldığında nefis bir lezzeti olur. Ayrıca, besin deposudur. Satışa sundum ala ilgi fazla olunca şimdilik satmaktan vazgeçtim. Dev mantarı gören meralı vatandaşlar tezgahıma gelerek merakla ona bakıyorlar. Bu da benim hoşuma gidiyor” dedi. Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 20:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdullah konak
abdullah konak - 7 yıl Önce

mantarlar hakkında geniş bilgi almak için ziyaret ediniz.

www.istiridyemantari.net
www.abdullahkonak.com
www.mantartohumu.com
http://yaprakmantar.blogspot.com.tr
http://kavakmantari.blogspot.com.tr
www.abdullahkonak.blogspot.com

versem ismimide asilsiz yazarsiniz
versem ismimide asilsiz yazarsiniz - 7 yıl Önce

bu annemin buldugu mantardir mantar dogru ama buldum diyen kisi fotografi ceken habercidir bu kadarda olmaz ya insan emegine saygisizlik bu ayip ya

YUSUF
YUSUF - 4 yıl Önce

abant'a 5 km kala sağ tarafta yukarıda kütüklü(oflu) ve sakarca(yenisefaköyü) yaylası arasında aynı mantardan buldum poşet almayacak kadar büyük olduğu için yolun kenarına taşın üstüne koydum döndüğümde mantar yerinde yoktu. eğer benim mantarsa bu adam mantarı almış ünlü yapmış :)

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124