Göynük’ten sonra, Bolu’da alımlar başladı

Göynük’ten sonra, Bolu’da alımlar başladı

Bolu'nun Göynük ilçesinde geçtiğimiz hafta Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından başlatılan hububat alımı, Merkez ilçede de 1 Ağustos tarihi itibarıyla başladı.

Bu alımlar, üreticilerin yüzünü güldürdü, yetkililer de memnuniyetlerini açıkça dile getirdi.

Alım noktası olarak belirlenen Çaydurt mevkii Buysan tesislerinde, traktör römorkları ve tırlara yüklenen buğday ve arpa ürünleri dikkat çekici bir şekilde sıraya girdi. Üreticiler, alımların başlamasından duydukları memnuniyeti gizleyemedi. Yetkililer, bu yıl ki alımların ton başına buğday için 1000 TL, arpa için 500 TL olmak üzere TMO Alım Prim Desteği yanı sıra 1. Sınıf ekmeklik buğday için 100 TL ekstra destekle gerçekleşeceğini belirttiler. "Üreten Bolu'muzun değerli üreticilerine hayırlı olsun, ürünleri bol kazançları bereketli olsun" ifadeleri kullanıldı.

3-15.jpg

İl Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ ve Bolu Ziraat Odası Başkanı Selim ÖZER'in de katılımıyla, alımların ilk gününde üreticilerle gerçekleştirilen sohbetlerde, TMO'nun Bolu'da alım yapmasından duyulan memnuniyet vurgulandı, gelecek yıllar için de alımların sürekliliği temenni edildi.

Bu önemli adım, Bolu'nun tarım ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Alımların düzenli bir şekilde yürütülmesi, bölgedeki çiftçilere güven veriyor ve hububat üretimini destekleyen bir politika olarak ön plana çıkıyor.

toprak-mahsulleri-ofisi-tmo-boluda-alimlara-basladi.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum