Güneş Balçıkla sıvanmaz! Gerçekler acıdır ve öğreticidir!

Önce ki gün TBMM’de Bolu CHP grubuna ve CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz’a, eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan sözlü saldırıda bulunmuştu. Bu saldırıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz; " Güneş Balçıkla sıvanmaz! Gerçekler acıdır ve öğreticidir! " dedi.

 Güneş Balçıkla sıvanmaz! Gerçekler acıdır ve öğreticidir!

Olayla ilgili Yıkılmaz'ın açıklaması ise şöyle; " 14.10.2014 günü İlçe Yönetim kurulumun ve İlçe Kadın kollarımın çok değerli üyeleri ile hem sayın milletvekilimizi TBMM’deki yeni çalışma ofisinde ziyaret edelim, hem grup toplantısına katılalım hem de Sayın Genel Başkanımızla önceden alınmış randevumuzu gerçekleştirmek amacıyla Ankara’ya gittik. Öğle yemeği için bizleri TBMM Lokantasında ağırlayan sayın vekilimiz ile birlikte grup toplantı salonuna geçerken hiç hesapta olmayan ağır bir saldırı ile karşılaştım. Lokanta ile grup salonu arasındaki kuliste yanında 5-6 kişi ile oturan ve 17 Aralık Yolsuzluk soruşturmalarında adı 700.000.-TL’lik rüşvet kol saati ile geçen eski Sanayi Bakanı Zafer ÇAĞLAYAN ile göz göze geldim. Yürüdüm geçtim ardından partili arkadaşlarım biraz geride kaldığı için onlara bakmak için geri döndüm, tekrar aynı şahısla göz göze geldik. Bu sefer bana, kafası ve el kol ile hareketler yaparak; Ne bakıyorsun? dedi, bende kendisine, Sen niye bakıyorsun? Dedim, bunun üzerine oturduğu yerden son derece sinirli bir şekilde, pişkin pişkin sırıtarak Ben bakarım! Dedi, bende bu saldırgan tavrına sinirlenip, kolumdaki saati gösterip; Bende saatime bakıyorum! Dedim. Daha cümlem bitmeden, Gel lan buraya! Diye hakaret ve saldırgan bir tavırla yanındakiler ile hep birlikte üzerime saldırdılar. CHP grup toplantısı için bulunan güvenlik elemanları, partililerim araya girerek saldırgan grubun bana ulaşmasını engellediler. Bu arada bakan eskisi medyada yer aldığı gibi A… K… CHPlileri! Diye küfür etti.

Daha sonra grubumla birlikte Genel Başkanımızı dinlemek üzere grup salonuna girdik. Ardımızdan gelerek grup salonunda karşılaştığı gazetecilerin, burada ne arıyorsunuz sayın bakan? Diye sormaları üzerine Bir arkadaşa bakıyordum! Demiş, bu bilgiyi Sözcü ve Cumhuriyet Gazetesi meclis muhabirleri bana iletti. Bu tepkim, bakan eskisi AKP’liyi en zayıf yerinden adeta ek yerinden vurmuş. Tüm siniri, gergin ve saldırgan tavrı, suçlu bir psikolojinin, bitmişliğin, söyleyecek hiçbir sözü kalmamış bir zavallının ruh haliydi.

Biliyorum ki tepkim milyonlarca insanın ruh haline de tercüman olmuştur. Ayakkabı Kutusu Partisi’nin en ünlü HIRSIZLARINDAN birine tepki vermiş olmaktan, en ufak bir pişmanlık duymadım.  Aksine üyesi bulunduğumu partimin 17 Aralık hırsızlık ve rüşvet soruşturmalarındaki haklı tavrına destek anlamında tekrarı olmuştur. Bu saldırgan, iğrenç tavrın sahibini buradan bir kez daha kınıyorum. Allah akıl fikir versin!" diye açıkladı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124