Güvercin pisliği temizleme timi

Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde mevsimlik işçi olarak çalışan kadınlar yoğun kar yağışı nedeniyle günlerce kar temizleme çalışmalarına tamamladıktan sonra şimdi de Belediye binası önündeki süs havuzun çevresini kirleten güvercinlerin pisiklerini fırça ile her gün temizlemeye başladılar. Kadın işçiler diğer taraftan da elerlideki balık kepçeleriyle de havuzun dibinde biriken maddeleri çıkartmaya çalıştılar.

Güvercin pisliği temizleme timi
Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde görev yapan mevsimlik kadın işçilere durmak yok. Günlerle özellikle İzzet Baysal Caddesi üzerinde biriken karları kürek ve süpürgelerle temizlemeye çalışan, kan ter içersinde kalan, bir erkeğin yapabileceği en ağır işleri bile yapan kadın işçiler bu seferde güvercin pisliği temizlemeye başladılar.

Bolu Belediyesi önündeki süs havuzun çevresini kendilerine mekan yapan ve su ihtiyaçlarını bu havuzdan karşılayan güvercinler pisliklerini de havuz kenarına yapınca, bunlarla mücadele etme işi de mevsimlik kadın işçilere kaldı. Gün bolu havuz başında görevlendirilen bir kadın işçi elindeki fırçayla güvercin pisliğini temizledikten sonra da bu seferde eline aldığı alık kepçesiyle havuzun dibine düşen maddeleri çıkartmaya çalıştılar.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2015, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124