Halk otobüslerine zam mı geliyor?

Halk otobüslerine zam mı geliyor?

Bolu Belediye Meclisi Temmuz Ayı 1’inci Toplantısı Bolu Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Plan bütçe komisyonundan gelen raporla Özel Halk Otobüsleri zam istediği meclis gündemine taşındı.

Haber: Semih Baykal

Bolu Belediye Meclisi Temmuz Ayı 1’inci Toplantısı Bolu Belediyesi Meclis Salonu’nda Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın başkanlığında yapıldı. Komisyonlardan gelen raporların gündeme alındığı toplantıda birçok konu karara bağlandı.

Gündem maddelerinden biri ise özel halk otobüsleri ile ilgiliydi. Plan – Bütçe Komisyonundan gelen rapora göre özel halk otobüsü işletmecileri zam talebinde bulundu. İşletmeciler gerekçe olarak akaryakıt giderleri, şoför maaşları, SGK primleri, trafik sigortasına yapılan zamların giderlerini karşılayamadıkları olduğunu belirttiler. İşletmecilerin ne kadar bir zam istediği söylenmezken, gündem maddesi komisyona geri havale edildi.

SORUNLU SUYUN ADRESİNİ VERDİ

Bolu Belediye Meclisi Temmuz Ayı 1’inci Toplantılarında açıklamalar yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz su meselesine noktayı koyarken aynı zaman Bolu’daki tek sıkıntılı kökez suyunun da adresini verdi. Yılmaz sorunlu olan tek kökezin Karacasu yolunda bulunan çeşme olduğunu söyleyerek “Bolu’da tek sıkıntılı kökez çeşmesi Karacasu’dan Bolu’ya dönüş yolunda bulunan çeşme. Bunun tek sıkıntısı ise klor sorunu. Bunu da en yakın zamanda çözeceğiz. Belediye olarak kendi klorumuzu kendimiz üreteceğiz. Böylece klor kokusu bulunmayacak ve aynı zamanda kendi kokusuz klorumuzu üreterek daha iyi sular elde edeceğiz. Bakın bunu itiraf ederek kendi bacağıma kendim sıkıyorum” dedi.

PROBLEM OLMAYAN TEK SU VARSA BELEDİYE İÇME SUYUDUR”

Yılmaz, açıklamalarının devamında Bolu Belediyesi Şebeke Suları hakkında da konuştu. Yılmaz, problem olmayan tek suyun belediyenin içme suyu olduğunu söyleyerek “Bolu il sınırlarının tamamında köylerde dâhil olmak üzere en sağlıklı ve güvenli su belediye şebeke suyudur. Belediye şebeke suyu el değmeden, en son teknoloji ile donattığımız laboratuarlardan özenli bir şekilde yapılan kontrollerden geçerek vatandaşlarımıza ulaşıyor. Problem olmayan tek su varsa belediye içme suyudur. Sağlık İl müdürlüğünün yaptığı testlerde de bugüne kadar herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmadığına dikkat çeken Başkan Yılmaz;  “ Bolu İl Sağlık Müdürlüğünün yaptığı denetimlerde içme suyu şebekesi ile ilgili olarak herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmamıştır. Bundan sonrada rastlanmaması içinde mücadele edeceğiz. Eğer ilimizde suyla ilgili bir problem varsa bu kesinlikle belediye içme suyu şebekesinden kaynaklanmamaktadır. Bu kadar hassas olduğumuz bir konuda şaibe yapmak Bolu Belediyesini sevmemek demektir. Bazı çevreler şahsımla ilgili problemleri yüzünden Bolu Belediyesinin adını lekelemek istemektedirler” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.