Hanönü İlçesi'nde Muazzam Gürgen Mantarı Keşfi!

Hanönü İlçesi'nde Muazzam Gürgen Mantarı Keşfi!

Hanönü'nün gizemli ormanlarında 37 kilogramlık gürgen mantarı keşfi! İbrahim Özkan'ın nadir mantarı, kilogramı 40 lira ile yoğun ilgi görüyor.

Kastamonu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Hanönü ilçesinde yaşayan bir yerli, ormanın gizemli dünyasında büyüleyici bir keşif yaptı: 37 kilogramlık gürgen mantarı! Kilogram başına 40 lira değerinde olan bu nadir mantar, yerel halk tarafından büyük bir heyecanla karşılandı.
bolgemizdeki-dogal-mantar-kesfi-ilgi-topluyor-1-001.jpg

Ormanların derinliklerinde gizlenen gürgen mantarı, Hanönü ilçesinin gözdesi haline geldi. İlçenin sakinlerinden İbrahim Özkan, Hocavakıf köyünde yaptığı keşfi paylaşarak, 37 kilogramlık muazzam mantarı pazarda satışa sunmaya başladı.

Ormanın Derinliklerindeki Sürpriz Keşif

İbrahim Özkan, Hanönü'nün doğal zenginliklerine duyduğu sevgiyle ormanları adeta bir hazine avına dönüştürdü. Hocavakıf köyünde yaşayan Özkan, bir gün ormanlık alanda yaptığı gezi sırasında 37 kilogramlık gürgen mantarına rastladı. Bu nadir ve lezzetli mantar, Hanönü ilçesinin zengin doğal flora ve fauna dünyasının bir parçasıydı.

Vatandaşlar Heyecanla Karşıladı
bolgemizdeki-dogal-mantar-kesfi-ilgi-topluyor-4-001.jpg

İbrahim Özkan'ın bu muhteşem keşfi, Hanönü ilçesinde büyük bir heyecan yarattı. Gürgen mantarının kilogramının 40 lira değerinde olması, yerel halkın ilgisini çekti. Özkan, elde ettiği 37 kilogramlık gürgen mantarını pazarda satışa sunduğunda, vatandaşlar hemen sıraya girdi. Herkes bu doğal lezzeti tatmak için sabırsızlanıyordu.

Gürgen Mantarı: Hanönü'nün Yıldızı

Hanönü ilçesi, gürgen mantarı gibi doğal zenginlikleriyle ünlüdür. Bu benzersiz mantar, yöre halkı tarafından özel bir ilgiyle karşılanıyor. İbrahim Özkan'ın keşfi, Hanönü'nün bu doğal güzelliklerle dolu coğrafyasının ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gösterdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.