Hedefte Bolu F Tipi var…

Hedefte Bolu F Tipi var…

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku İstanbul 1. Bölge Milletvekili Sebahat Tuncel siyasi tutuklu Erdinç Akçil'in cezaevinde şiddete maruz kalmasıyla ilgili olarak yapılan basın toplantısında Bolu F tipi cezaevi ile...

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku İstanbul 1. Bölge Milletvekili Sebahat Tuncel siyasi tutuklu Erdinç Akçil'in cezaevinde şiddete maruz kalmasıyla ilgili olarak yapılan basın toplantısında Bolu F tipi cezaevi ile ilgili ağır sözler söyledi.

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku İstanbul 1. Bölge Milletvekili Sebahat Tuncel, cezaevinde yaşanan sorunların önemine dikkat çekti. Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku olarak sorunların takipçisi olacaklarının altını çizen Tuncel; "Cezaevleri sorunu uzun süredir yaşanan temel bir sorun. Geçen dönemde BDP olarak en çok bu konularda çalıştık. Tekirdağ, Sincan ve Bolu F Tipi Cezaevleri en çok şikâyetin geldiği yerler."Anlatılan hikâyeler hep aynı. İlk tutuklananları "bağımsızlar" denen örgütlü yapıların olmadığı yerlere koyuyor ve çoğu zaman itirafçılığa zorluyorlar. Bu başka bir işkence türü. Hücrede, aramalarda ve duruşmaya gelip gidişlerde uygulanan bir şey. Yaşananlar gardiyanların fevri davranışı değil, cezaevi yönetimlerinin bir uygulaması. Bunlara karşı güçlü, örgütlü bir ses vermek önümüzdeki dönem hak ihlallerini ve işkenceyi engellemek için önem teşkil ediyor."dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.