Hukuk Fakültesi’nde top bizde

Ak Parti bolu milletvekili Ali Ercoşkun, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne yeni bir fakülte ve yeni bir meslek yüksek okulu kazandırmak üzere olduklarını ifade etti.

Hukuk Fakültesi’nde top bizde
 Bolumuz’un Babası İzzet Baysal’a Şükran Günleri öncesinde AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu halkına iki yeni haber verdi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ile görüşen Ali Ercoşkun, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne yeni bir fakülte ve yeni bir meslek yüksek okulu kazandırmak üzere olduklarını kaydetti.Ercoşkun konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Üniversitemize bir hukuk fakültesi kurulması konusunda YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ile görüştüm. AİBÜ ilk açılırken, rahmetli Babamız İzzet Baysal Hukuk Fakültesi'nin de üniversite bünyesinde olmasını istiyordu. Ancak bu istek zaman içerisinde yerine getirilemedi. İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, son açıklamalarında Hukuk Fakültesi'yle ilgili kararının çıkması halinde Vakıf olarak inşaatları üstelenebileceklerini açıklamışlardı. YÖK Başkanı Çetinsaya kurulacak Hukuk Fakültesi’nde görev alacak öğretim üyelerini bulduğumuz takdirde, Hukuk Fakültesi’nin kuruluşuna hemen onay vereceklerini belirttiler” dedi.

  

Seben’e bir meslek yüksek okulu

  

 Ercoşkun Seben’e de bir müjde vererek; “Bilindiği gibi İzzet Baysal’ın doğum yeri Sebendir. Bu ilçemize nüfus sınırını aşamadığımız için bugüne kadar bir yüksek okul kazandıramamıştık. YÖK Başkanı’na Üniversitemizin Kurucusu Merhum İzzet Babamız’ın Seben doğumlu olduğunu anlatınca, bu şirin ilçemize bir yüksek okul açılmasının uygun ve yerinde bir karar olacağına kendisi de ikna oldu ve Seben’e bir meslek yüksek okul açılmasına onay vereceklerine dair söz verdi” şeklinde konuştu. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 20:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat türk
murat türk - 8 yıl Önce

bence her il az her ilçe ye olsun????????????

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124