Hukuk Fakültesine kavuşturana şükür

Hukuk Fakültesine kavuşturana şükür

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla 7 Aralık 2018 tarihli Resmi Gazete'de onaylanarak kuruldu. Ancak, protokole bağlanması 5 yıl kadar bir süre aldı.

İzzet Baysal'ın büyük bir arzuyla beklediği Hukuk Fakültesi, Vakıf Başkanı Ahmet Baysal tarafından uzun süredir gündeme getiriliyordu. 30. İzzet Baysal Şükran Günleri etkinlikleri sırasında Hukuk Fakültesi için protokol imzalandı. Ancak, devir teslim kararı 34. Şükran Günleri'nde alındı. Buna göre, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Hukuk Fakültesi, engel çıkmazsa 2024 yılında da öğrenci almaya devam edecek. İzzet Baysal Vakfı tarafından yapılan Hukuk Fakültesi binası, İzzet Baysal Şükran Günleri kapsamında gerçekleştirilen devir teslim töreniyle Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne devredildi. Ahmet Baysal, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, "Amcamın vasiyeti bugün gerçekleşiyor" dedi. İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Hukuk Fakültesi'nin kuruluş ve yapım süreçlerini anlatarak, 1998 yılında İzzet Baysal'ın dile getirdiği Hukuk Fakültesi kurma isteğinin bugün gerçekleştiğinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

baibuhukuk2.jpg

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bir hukukçu olarak Bolu'yu modern bir Hukuk Fakültesi'ne kavuşturan İzzet Baysal ve İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyet üyeleri ile Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve ekibine teşekkür etti. Bu hayır ve yatırımların öncüsü olan merhum İzzet Baysal ve yakın zamanda kaybettiğimiz Solmaz Baysal'ı rahmetle andı.

baibuhukuk.jpg

Bolu Valisi Erkan Kılıç, bugünün Bolu için önemli ve anlamlı bir gün olduğunu vurgulayarak, İzzet Baysal ve İzzet Baysal Vakfı'nın uzun yıllar boyunca ilimize büyük tesisler kazandırdığını söyledi. Hukuk Fakültesi'nin Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi için son derece önemli olduğunu belirten Vali Kılıç, üniversitenin fiziki imkanlarının bu yeni binayla daha da gelişeceğine inandığını ve uluslararası alanda yetişecek hukukçuların Bolu'ya değer katacağını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.