İcralık araç çetesi çökertildi

İcralık araç çetesinin akıl alamaz bir yöntemle insanları dolandırdığını fark eden Aladağ Cumhuriyet Başsavcılığı düğmeye bastı. Bolu dahil sekiz ilde yapılan eşzamanlı operasyonda 17 kişi tutuklandı.

İcralık araç çetesi çökertildi

Türkiye genelindeki icralık araçları yakalatıp yedi emin garajındayken parçalarını sökerek İcra Müdürlükleri aracılığıyla satışa çıkartarak çok düşük fiyata aldıkları belirlenen suç örgütüne yönelik soruşturmada aralarında emekli icra müdürünün de bulunduğu 21 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi. Aladağ Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Mali Büro Amirliği ekipleri, “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, nitelikli zimmet ve nitelikli dolandırıcılık” suçlarına yönelik çalışma başlattı. Yapılan bu çalışmada Mehmet A. liderliğindeki suç örgütünün, aralarında Aladağ Eski İcra Müdürünün de bulunduğu 21 şahsın, ülke genelinde icralık araçları yakalatarak parçaladıkları, bu araçların parçalanmış hali ile Aladağ İcra Müdürlüğü aracılığı ile satışa çıkarıldığı, satışa çıkarılan araçların örgüt üyelerince değerinden çok düşük fiyatla alındığı, bahse konu bu araçların parçalarının tekrar takılmak suretiyle satışının yapılarak haksız kazanç temin ettikleri tespit edildi.

Suç örgütüne yönelik bugün şafak vakti Adana merkezli 8 ilde yapılan operasyonda aralarında kadınların da olduğu çok sayıda zanlı gözaltına alındı.Operasyonda aralarında eski Aladağ İcra Müdürü E.İ'nin de bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alınırken zanlılar, Adana Adli Tıp Birimindeki sağlık kontrolünün ardından İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Ekipler, adreslerinde bulunamayan 4 zanlıyı yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2021, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124