İka adaylığa “Sarı Işık” yaktı##hb_manset.gif

Türk ocağı başkanı Hüseyin İka MHP heyetinin ziyareti sırasında MHP’den belediye başkan adayı olup olmayacağı yönündeki sorulara temkinli bir cevap verdi.İka “Şu aşamada belediye başkan adayı olmak gibi bir...

İka adaylığa “Sarı Işık” yaktı##hb_manset.gif

Türk ocağı başkanı Hüseyin İka MHP heyetinin ziyareti sırasında MHP’den belediye başkan adayı olup olmayacağı yönündeki sorulara temkinli bir cevap verdi.İka “Şu aşamada belediye başkan adayı olmak gibi bir düşünce içersinde değilim. Bu konuyla ilgili herhangi bir görüşte belirtmedim. Şu anda Türk Ocağı başkanı olarak 1 aydır görev yapıyorum amacım daha fazla etkinliklerle kurumumuzu Bolu’da daha etkili bir konuma getirmektir” dedi.

 

 

Bir dizi temaslarda bulunmak için Bolu’ya gelen MHP Muğla milletvekili Mehmet Erdoğan MHP Bolu il başkanı Mustafa Ramazan ve İlçe başkanı Murat Ercan’la birlikte Türk Ocağı Bolu şube başkanı Hüseyin İka’yı ziyaret etti. Türk dünyasının zor bir süreçten geçtiğini söyleyerek sözlerine başlayan Erdoğan; “Türk Ocağı gibi kurumların ülke birliğine ve beraberliğine büyük katkıları var. Omuz omuza vererek ülkemizi daha güzel günlere taşıyacağız” dedi. Ziyaretten büyük bir memnunluk duyduğunu söyleyen Hüseyin İka ise  “Türk Ocağı Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biridir. Biz önce vatan diyen bir  sivil toplum kuruluşuyuz. Ülkemizin tek bir resmi dili vardır O da Türkçedir” dedi. Ziyaret esnasında basın mensuplarının “ Şu anda Bolu kamuoyunda Sayın Hüseyin İka’nın adı MHP’nin belediye başkan adayı olarak geçmekte, Sayın İka’nın partinizden belediye başkan adayı olmasını nasıl karşılarsınız? Şeklindeki soruya yanıt veren Mehmet Erdoğan; ; “MHP’nin kendi siyasi görüşlerini ve ideallerini benimseyen herkese kapısı açıktır. Biz önce ‘ülke’ sonra ‘parti’ diyen bir siyasi kuruluşuz. Aday kadar o adayın ekibinin de iyi olması gerekmektedir. Sayın İka’yı daha yeni tanıdım. Gördüğüm kadarıyla Bolu’da çok sevilen bir isim. Kapımız belediye başkanlığı adaylığı için kendisine açıktır” dedi. Konu ile ilgili olarak konuşan Türk Ocağı başkanı Hüseyin İka ise  Türkiye’de siyasetçiler kadar doktorlar ve sivil toplum kuruluş önderlerine de ihtiyaç olduğunu vurgulayarak” Şu aşamada belediye başkan adayı olmak gibi bir düşünce içersinde değilim. Bu konuyla ilgili herhangi bir görüşte belirtmedim. Şu anda Türk Ocağı başkanı olarak 1 aydır görev yapıyorum amacım daha fazla etkinliklerle kurumumuzu Bolu’da daha etkili bir konuma getirmektir” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124