İka tüm gönüllülere teşekkür etti

14 Haziran Dünya Kan Bağışçıları Günü nedeniyle, Türk Kızılayı Bolu Şubesine düzenli olarak kan bağışında bulunan gönüllülere madalyaları verildi. Türk Kızılayı Bolu Şube Başkanı Op. Dr. Hüseyin İka törende yaptığı konuşmada tüm gönüllülere teşekkür etti.

İka tüm gönüllülere teşekkür etti
 14 Haziran Dünya Kan Bağışçıları Günü nedeniyle Türk Kızılay’ı Bolu Şubesi tarafından Gaye Otel’de bir program düzenlendi. Düzenli olarak kan bağışında bulunan gönüllülerin katıldığı törende, kan bağışçılarına madalyaları takdim edildi. Gönüllülerin büyük ilgi gösterdiği madalya töreni öncesinde Türk Kızılayı Bolu Şube Başkanı Op. Dr. Hüseyin İka, Kızılay’a yalnızca kan değil gönül vermiş herkese teşekkür etti. Geçtiğimiz hafta 145. Gurur yılını kutlayan Türk Kızılayı’ nın bugün ülkemizin yüz akı kurumlarından biri olduğunu dile getire Hüseyin İka, “Türk Kızılayı siz gönüllülerimizin katkı ve destekleriyle daha çok güçlenerek, daha çok insana ulaşacak ve daha çok insanın acısına ortak olacaktır” dedi.  Altın ve gümüş madalyaları Türk Kızılayı Bolu Şube Başkanı Op. Dr. Hüseyin İka sahiplerine verirken, bronz madalyaları yönetim kurulu üyeleri bağışçılara takdim etti.

Madalyaların sahiplerine takdim edilmesinin ardından akşam yemeğine geçildi. Yemek sonrasında Türk Kızılayı Bolu Şubesi tarafından bağışçılar için hazırlanan hediyeler dağıtıldı.

 

KIZILAY babaları da unutmadı

Türk Kızılayı Bolu Şubesi Babalar Gününü unutmayarak İzzet Baysal Huzurevi sakinleriyle bir araya geldiler.

 

Mayıs ayında İzzet Baysal Huzurevi’ndeki annelerle bir araya gelen Türk Kızılayı Bolu Şubesi, babaları da unutmadı ve İzzet Baysal Huzurevi sakinleri ile Gaye Otel’de bir kahvaltı düzenledi. Babalar Günü’ nde unutulmamış olmanın mutluluğunu yaşayan 60 yaş üstü Huzurevi sakinleri, duygusal anlar yaşayarak Türk Kızılayı Bolu Şubesine teşekkür ettiler. Türk Kızılayı Kadın Kolları Başkanı Hatice Aykaç açılış konuşmasında iyiliğin, fedakarlığın ve koşulsuz sevginin timsali olan babaların evlatları tarafından asla unutulmayacağını söyleyerek, “Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, babalarımız için en büyük armağandır. Türk Kızılayı’ nda görevli yüzlerce gönüllümüz de insanlık için çalışarak ne kadar hayırlı evlatlar olduklarını gösterdiler” dedi. Kızılay gönüllüleri ile kahvaltı eden babalar, aldıkları hediyeler ile de duygusal anlar yaşadılar. Babalar Gününü birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşayan huzurevi sakinleri Türk Kızılay’ına bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.


 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2013, 20:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124